Erzincan-Trabzon Demiryolu’na Trabzon ÖnerisiTMMOB Makine Mühendisleri Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül Erzincan-Trabzon Demiryolu için şimdiden Trabzon’a kazanımlarının düşünülmesi gerektiğini belirtti.

Erzincan-Trabzon Demir Yolu Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İşi danışmanlık hizmeti işi için ön yeterlilik başvuruları toplandı. Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Erzincan-Trabzon demir Yolunun Etüt ve Uygulama Projesi Ön Yeterlilik İhalesini gerçekleştirdi.

Proje yapımı ihalesi gerçekleştirilen ve 2020 yılında yapımına başlanması beklenen Erzincan-Trabzon Demiryolu için TMMOB Makine Mühendisleri Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül, 61saat’e açıklamalarda bulundu. Demiryolu başlamadan Trabzon’a kazanımları için çalışılmaya başlanması gerektiğini belirten Bülbül “Erzincan Trabzon Demiryolu proje yapımı ihaleye çıktı firmalar hakkında karar verilecek, artık bizim demiryoluna başlandıktan sonra Trabzon’u nasıl şekillendireceğiz onu düşünmemiz gerekiyor. Bunun planlanmasının yapılması gerekiyor. Demiryolu’nun Trabzon’a kazanımlarını şimdiden düşünerek ona göre şehrimizi hazırlamamız gerekiyor. Özellikle yatırım adasının arka planında yapılacak olan yatırım ve kazanımların dikkate alınması gerekiyor.”ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.61saat.com

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.