Erzincan-Trabzon Demiryolu’na Trabzon Önerisi

TMMOB Makine Mühendisleri Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül Erzincan-Trabzon Demiryolu için şimdiden Trabzon’a kazanımlarının düşünülmesi gerektiğini belirtti.


Erzincan-Trabzon Demir Yolu Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İşi danışmanlık hizmeti işi için ön yeterlilik başvuruları toplandı. Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Erzincan-Trabzon demir Yolunun Etüt ve Uygulama Projesi Ön Yeterlilik İhalesini gerçekleştirdi.

Proje yapımı ihalesi gerçekleştirilen ve 2020 yılında yapımına başlanması beklenen Erzincan-Trabzon Demiryolu için TMMOB Makine Mühendisleri Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül, 61saat’e açıklamalarda bulundu. Demiryolu başlamadan Trabzon’a kazanımları için çalışılmaya başlanması gerektiğini belirten Bülbül “Erzincan Trabzon Demiryolu proje yapımı ihaleye çıktı firmalar hakkında karar verilecek, artık bizim demiryoluna başlandıktan sonra Trabzon’u nasıl şekillendireceğiz onu düşünmemiz gerekiyor. Bunun planlanmasının yapılması gerekiyor. Demiryolu’nun Trabzon’a kazanımlarını şimdiden düşünerek ona göre şehrimizi hazırlamamız gerekiyor. Özellikle yatırım adasının arka planında yapılacak olan yatırım ve kazanımların dikkate alınması gerekiyor.”ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.61saat.com

 


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar