Etimesgut’taki İstasyon Caddesi’ne 100 Metrelik Çözüm

İstasyon Caddesi’nin genişletilmesi kapsamında yıkılacak olan binalarda yaşayan 68 aile, Büyükşehir tarafından evlerine 100 metre ilerideki boş araziye inşa edilecek yeni konutlarına taşınacak


Ankara Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut’taki İstasyon Caddesi’nin genişletilmesi kapsamında bölgedeki 5 binanın yıkımı için kamulaştırma çalışmaları başlattı. 5 binada yaşayan 68 hak sahibi 60 metrekare daire için 73 bin TL, 200 metrekare için 227 bin TL olarak belirlenen kamulaştırma bedellerini düşük bularak bu teklifi kabul etmeyerek yine Etimesgut’tan birer daire istedi. Büyükşehir Belediyesi ise yıkılacak olan binaların 100 metre kadar yakınındaki araziyi satın alarak hak sahiplerine buradan daire verecek.

KURUMLAR ONAY VERDİ
Hak sahipleri için alınan İstasyon Mahallesi 1444 ile 1448. sokaklar arasındaki alanın imar planı hazırlanarak askıya çıkarıldı. Plana itirazlar 7 Haziran’a kadar kabul edilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 3 gidiş, 4 gelişlik yeni yol projesinin büyük kısmının Etimesgut Şeker Fabrikası ile TCDD tren hatlarını etkilemesi nedeniyle fabrikanın bağlı olduğu Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’ne ve TCDD Genel Müdürlüğü’ne görüş sormuştu. TCDD, yol projesinin uygun olduğunu belirtirken Özelleştirme İdaresi de yol projesinden etkilenen alt ve üst yapı elemanlarının aynı şekilde belediyece yenilenmesini istemişti.

Kaynak : AYKUT GÖREN – www.sabah.com.tr


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar