Harran Otogarının Temeli AtıldıDünya turizminde önemli bir yeri olan Harran’ın kalkınması için ilçede bir çok yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ilçeye yapacağı modern otogar kazandırıyor.

Gerçekleştirilen temel atma töreninde Harran’ın Büyükşehir ile vizyon kazandığına değinen Başkan Nihat Çiftçi, AK hükümetler ile gelişim ve dönüşümün yaşandığına dikkat çekti.Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerde yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi tüm ilçeleri kalkındırarak yaşam kalitesini yükseltiyor. Harran’da sem pazarı, kültür merkezi, mezarlık iyileştirmesi ve bunun gibi bir çok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, şimdide ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan modern otogarın temelini attı.

Gerçekleştirilen temel atma töreninde bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, “Hiç bir sözü, vaadi, projesi ve ufku olmayan kadrolar, bizlerin bir duruşunu özel bir iletişimizi paylaşıyorlar ve karalamaya çalışıyorlar. Bunlara gelmemek lazım.

AK Parti hepimizin evi, AK Parti Halkın Partisidir. Bu yapılan karalamalardan bir şey çıkmayacağını belirtmek istiyorum. AK Partide teşkilatları ve Belediyeleri, adayları, aday adayları ve bize güvenen tüm halkımızla bir seçim kampanyasını yürütüyoruz. 13 ilçede bin 400 mahallenin sorumluluğu bizde ve buraları gezdiğimizde çok da güzel olumlu bir destek var.

Allah’ın izni ile bu destek karşılıksız kalmayacak ve yeni dönemde daha etkili bir hükümet olacak. Uzmanlar tarafından Bakanlıklar gerçekleştirilecek. Seçmiş olduğumuz milletvekilleri yasama anlamında mecliste ülkemizin önünü açacak yasaları yaparak Cumhurbaşkanımızın önünü açacak olan çalışmalar yapacaktır.

AK Parti öncesi olan iktidarlarda ve Belediyelerde terminal, kültür merkezi, gençlik merkezi, sosyal tesisler, yüzme havuzları ve içme suyu arıtma tesisleri yapamazdı. Şimdi buranın temelini atarken sayın Bakanımız Suruç’ta içme suyu arıtma tesisinin temelini atıyoruz.

Aynı şekilde geçen gün Birecik’te İçme suyu arıtma tesisin ve doğal gazın temelini attık. Daha önce çukurunu kapatamayan, temizliğini yapamayan Belediyeler bu hükümet döneminde gücünü Cumhurbaşkanından, Bakanlarından ve Milletvekillerinden, teşkilatından alarak bir bütün içinde hizmet atağını gerçekleştirdi” dedi.

KAYMAKAM ÇELİK’TEN BAŞKAN ÇİFTÇİ’YE TEŞEKKÜR

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik ise “İlçemize gerçekleştirilen tüm yatırımlarda emeği geçen Büyükşehir Belediyemize, meclis üyelerine Harran Belediye Başkanımız Mehmet Özyavuz ve Harran denilince gözünü kırpmadan bir çok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’ye yapmış oldukları yatırımlardan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÖZYAVUZ: HARRAN, BÜYÜKŞEHİR’İN YATIRIMLARI İLE İLERLİYOR

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ” Büyükşehir Belediyemizin Harran’da çalışmaları tam hız ilerliyor. Şimdi Otogar’ımızın temelini atıyoruz, yan tarafta kültür merkezi ve semt pazarı çalışmaları var. Gerçekten Harran’ımız hak ettiği yere emin adımlarla ilerliyor” şeklinde konuştu.

AÇANAL: TÜRKİYE’DE İSTİKRAR AK PARTİ İLE SÜRECEK

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Zemzem Gülender Açanal, “24 Haziran seçimleri zor bir seçim değil çok önemli bir seçim. Çünkü hem Cumhurbaşkanımızı hem de milletvekillerimizi seçeceğiz. Allah’ın izni ile Cumhurbaşkanımızı başkan yaparak güçlü bir parlamento ile onun elini güçlendireceğiz” dedi.

AK Parti Harran İlçe Başkanı Mehmet Özyavuz da “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman olduğu gibi ilçemizi ziyaretlerde bulundular. Şimdi de İlçe otogarımızın temel atmasını gerçekleştiriyoruz. Bu seçim ile ilgili çalışmalar değil, Allah var tüm çalışmaları Harranlıların gözü önünde kendilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen temel atma törenin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün farklı bir ilçede kurulan Ramazan kardeşlik sofrasına geçen Başkan Nihat Çiftçi ve misafirler, burada Harranlılarla birlikte iftar yaptılar.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.