Hemzemin Geçitler Halkı Bilinçlendirme Günü Uygulaması YapıldıTCDD 3. Bölgede eş zamanlı olarak İzmir, Balıkesir, Uşak, Denizli, Aydın ve İzmir’in Bayındır ilçesinde yoğun olarak kullanılan hemzemin geçitlerde farklı tür hemzemin geçit kullanıcılarını bilinçlendirmek amacı ile “ağır vasıta”, “yolcu otobüsü/minibüsü” ve “otomobil” kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanan bilgilendirme broşürleri TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek ve EKY (Emniyet ve Kalite Yönetim) Servis Müdürlüğü personelinin katılımı ile dağıtıldı. Ayrıca hemzemin geçit kullanıcıları ile kısa sohbetler ile hemzemin geçitlerin kullanımı ile ilgili kısa bilgilendirmeler yapılarak gelecek olan Mübarek Ramazan Bayramları kutlandı.

Dünya ve Türkiye genelinde demiryollarında yaşanan hadiselerin büyük bir kısmı hemzemin geçitlerde kullanıcı hatalarından dolayı yaşanmaktadır.

UIC tarafından organize edilen ve bu yıl onuncusu Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenen “Dünya Hemzemin Geçitler Halkı Bilinçlendirme Günü” etkinlikleri hemzemin geçitlerindeki yanlış davranışların tehlikeleri ile ilgili kamu bilincini artırmayı amaçlıyor. İlk olarak 2008 yılında Dünya Demiryolları Birliği’ne üye 28 ülkenin aldığı kararla 25 Haziran 2009 tarihinde düzenlenen birinci Avrupa Hemzemin Geçidi Bilinçlendirme Günü etkinlikleri yapıldı. Devam eden yıllarda da her yıl Haziran ayı içinde önceden belirlenen günlerde hemzemin geçitler konusunda ortak çalışmalar yürütülmektedir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.