Kocaoğlu’ndan Bergamalılara, İZBAN Açıklamasıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Bergama ziyaretinde yaptığı konuşmada, İZBAN hattının Aliağa’dan Bergama’ya uzatılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tarımdaki ithalat politikalarını eleştiren Başkan Aziz Kocaoğlu, Yurtdışından saman getir, inek getir, kesilmiş et getir.. Nereye kadar Böyle Türkiye olmaz! dedi. Kocaoğlu, tarımın kalkınması ve kırsalın güçlenmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını söyleyip ekledi Birbirimize inanıp birlikte yol alırsak, dağları bile deviririz.

İlçe ziyaretlerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Bergama’ya giderek hem köylü ve üretici, hem de işçi ve patronlarla buluştu. İlçede vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan Başkan Kocaoğlu, Bergama’nın Çamavlu, Güneşli ve Karaveliler mahallelerini ziyareti sırasında önemli açıklamalar yaptı. Bergama ilçe merkezinde bulunan tekstil-konfeksiyon atölyesinde çalışanların bayramını kutlayıp semt pazarını gezen Başkan Kocaoğlu, Bergama Ticaret Odası’nı da ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, meclis üyeleri ve ilçedeki meslek odalarının başkanları ile bir araya geldi.

İZBAN AÇIKLAMASI
Başkan Kocaoğlu, Bergama Ticaret Odası ziyareti sırasında da Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet etti. Daha sonra oda üyeleri ve diğer meslek gruplarının başkanlarına hitap eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Aliağa-Bergama İZBAN hattı için TCDD ile görüştüklerini, onların sinyalizasyon, yol ve elektrik işi için ihaleye çıkacağını, Büyükşehir Belediyesi’nin de istasyonlar ile alt ve üst geçitleri yapacağını vurguladı.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.