Down Sendromlu Hemzemin Geçit Bekçisi Ramazan Önal Hayatını Kaybetti

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde 36 yıldır hemzemin geçitte bekçiliği yapan down sendromlu Ramazan Önal, bu sabah hayatını kaybetti.


Ramazan Önal Kimdi: Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan down sendromlu Ramazan Önal (46), her gün sabahın ilk ışıklarıyla tıraşını olup memur gibi giyinerek başına taktığı şapkasıyla evinin bulunduğu yerden hemzemin geçide kadar bir kilometre yürüyordu.

Yeni Yurt Mahallesi’nde hemzemin geçidin bulunduğu noktaya gelen Önal, burada kendi yöntemleriyle araçların kontrollü geçiş yapmalarına yardımcı olmaya çalışıyordu. Günal, Dörtyol Belediyesince yazın güneşten, kışın ise soğuktan korunması için yaptırılan kulübede kendince nöbet tutuyor.

Hemzemin geçitten geçen şoförlere ve trenlere şapkasını çıkararak güler yüzle selam veren Önal, sürücülerin verdiği harçlıklarla geçimini sağlıyordu. Yaşamını 81 yaşındaki annesi Sultan Önal ile sürdüren Önal, vatandaşlar tarafından çok seviliyordu. Önal bu sabah hayatını kaybederek sevenlerini derin üzüntüye soktu. Ramazan Önal’ın Cenazesi saat 11.00 Yeni yurt Mahallesinde Toprağa verilecek. Allah Rahmet Eylesin

Kaynak : 8gunhaber.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar