Erzincan-Trabzon Demiryolu Trabzon’a Yeni Liman Mı GetiriyorTrabzon’un mega projeleri arasında olan Erzincan-Trabzon Demiryolu’nda Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İşi danışmanlık hizmeti işi için ön yeterlilik başvuruları toplanmış, Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Erzincan-Trabzon demir Yolunun Etüt ve Uygulama Projesi Ön Yeterlilik İhalesini gerçekleştirmişti.

Etüt-proje işleri ihalesinin ardından değerlendirme çalışmalarınının devam ettiği Erzincan-Trabzon Demiryolu’nun 2020 yılında yapımına başlaması beklenirken TCDD’nin Trabzon’a yeni bir liman kurulabileceği öğrenildi. Denizin bulunduğu şehirlerde garları olan TCDD’nin garının bulunduğu yerlerde limanlarıda yer alıyor. Karadeniz’de bir tek Samsun’da limanı bulunan ve 36 yıllığına özelleştiren TCDD’nin Erzincan-Trabzon Demiryolu’nun yapılmasının ardından yeni hat arayışı içerisinde olduğu ve Trabzon’a da bir liman yapılabileceği öğrenildi.

5’i özelleştirmeye tabi 7 limanı bulunan TCDD’nin Trabzon için liman kararını demiryolunun yapımına başlandıktan sonra vermesi bekleniyor.

Kaynak : www.61saat.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.