Konya Yüksek Hızlı Tren Garının Yüzde 70 TamamHayata geçirilen projeler, devam eden yatırımlar ve ihale sürecinde olanlar. 2018 yılı Temmuz ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda kentteki yatırımlar ele alındı.

2018 yılı Temmuz ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yakup Canbolat başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Yeni Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Vali Canbolat, ilk olarak 2018 yılını değerlendirdi.

Canbolat, “2018 yılı yatırım programında 1183 yatırım projesi bulunuyor. Bu projelerin toplam bedeli 15 milyar lira. Bu projelerden 194’ü bitirilmiş, 718’in üzerinde çalışmalar sürüyor.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Hasan Kılca da bu yıl yapımına başlanılan projelere değindi. Kılca, “Tüm ilçe merkezlerinde cadde çalışmaları, şehir merkezinde tarihi eser restorasyon çalışmaları sürüyor.” dedi.

İçme ve sulama suyu noktasında sözü Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürü Birol Çınar aldı. Çınar, gelinen noktayı ve hedefleri paylaşarak, “23 depolamamızda doluluk oranı yüzde 61 seviyesinde… Geçen sene bu zamanlar yüzde 47 idi. Su sene herhangi bir sorunla karşılaşmayacağız” dedi.

Ve demir yolu ulaşımı… Konya Yüksek Hızlı Tren Gar’ında gelinen mesafe de toplantının konuları arasındaydı.

YHT Bölge Müdürü Duran Yaman proje hakkında bilgi vererek, “Hızlı tren garımızın fiziki ilerlemesi yüzde 70 civarında. Bu sene sonunda açmayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak : www.yenikonya.com.tr

Reklamlar