Tren Kazasında Yaralanan Vatandaşlar O Anları AnlattıTekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında yolcu treninin 5 vagonu devrildi. Kazada 24 kişi öldü 338 kişi yaralandı. Kazada devrilen vagonlardan birinde olan yurttaş: Her şey 5-6 saniyede oldu herkes çığlık atmaya başladı…

Kazada devrilen vagonlardan birinde olan yurttaş “Her şey 5-6 saniyede oldu herkes çığlık atmaya başladı. Tren sol tarafa düştü camlar patladı, camdan aşağı düşenler gitti” ifadesini kullanırken, kazadan önce yağışın kesildiğini belirten diğer bir kazazede “Bölgede yağış vardı biz geldiğimizde yağış kesilmişti. Bir anda oldu kimse ne olduğunu anlayamadı. Biz ilk vagondaydık, Allah bize yardım etti. Diğer vagonların devrildiğini gördüm” dedi.

Yaralıların tedavileri Çorlu Devlet Hastanesi’nde sürerken yakınlarını görmeye gelen yurttaşlar hastane önünde yoğunluk oluşturdu.

Tekirdağ Çorlu ‘da yaşanan tren kazasının ardından, Çorlu Devlet Hastanesi’ne getirilen yaralıların tedavisine devam ediliyor.

YARALILAR OLAY ANINI ANLATTI

Olay anını hatırlamayan 20 yaşındaki Emre Kocaağ, “Uyandığımda yerde yatıyordum. Ağrım var” diye konuştu.

Edirne Uzunköprü’den kızı ile Çerkezköy’e giden 47 yaşındaki Türkan Sar ise, “Gördüğüm kadarıyla tren hızlı gidiyordu. Tren birden bire fren yapınca hepimiz savrulduk tren içerisinde. Trenden arka vagon kopmuştu. Boş olanlar yardımcı oldu çıktık trenden. Bekledik bir süre gelen giden yok diye. Sonra köylüler motorlar bizi ambulanslara kadar getirdi” diye anlattı.

KÖYLÜLER YARDIM ETTİ

Yeğeni yaralanan Mikail Yiğit, kaza sonrasında hemen olay yerine gittiklerini, yaralılara köylülerin yardım ettiğini belirterek, “Mahşer kelimesi belki az kalır, insanın yaşamak istemeyeceği şeyler. İnanın şu anda hastanelerde insanların yüzde 90’ı kurtulmuşsa köylülerin traktörleriyle yaptıkları yardımlardan dolayıdır” dedi.

Kaynak : www.cumhuriyet.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.