BursaRay’ın Yeni Vagonları RaylardaBURULAŞ tarafından işletilen BursaRay, toplu ulaşımda çok önemli bir görev üstleniyor. Raylı sistem sayesinde her gün binlerce kişi kentin doğu-batı aksında sorunsuz ve hızlı biçimde ulaşım sağlıyor.

Bu hizmetin daha da iyi hale gelmesi için zaman zaman bazı talepler gündeme gelebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Olay Gazetesi’nin Sözsizde Köşesi’nde bu taleplerden biri yayınlanmıştı.

Gazetenin bir okuru yeni trenlere duyulan ihtiyacı vurguluyordu.

Günay Yumruktay tarafından hazırlanan Sözsizde Köşesi’nde bugün de bu talebe Bursa’nın ulaştırma kuruluşu olan BURULAŞ’ın verdiği yanıt yer alıyor.

BursaRay’ın yeni vagonları raylarda
Günay Bey merhaba. 4 Ağustos 2018 tarihinde Söz Sizde köşesinde yayımlanan “Yeni Vagonları Raylarda Ne Zaman Göreceğiz” başlıklı okur yazısı kurumumuz tarafından incelenmiştir.

BursaRay için en son sipariş ettiğimiz 60 adet raylı sistem aracı, yerli ve Bursa’da yapılmaktadır. 60 aracın tamamı işletmemize teslim edilmiştir. Araçların 51 tanesini işletmemize aldık, kalan araçların gerekli test ve devreye alma işlemlerini ise devam ettiriyoruz.

Yolcumuzun belirttiği sorunla ilgili sabah yoğun saatlerde BursaRay’da ek 4 adet sefer düzenliyoruz. Sefer aralıklarının 4 dakikaya indirilmesi için gerekli teknik hazırlıklarımız ise devam ediyor.

Bu sebeple yakın zamanda hem vagonların hem de sefer sayılarının arttırılarak yolcularımızın daha rahat ve hızlı ulaşımını sağlamayı hedefliyoruz. Ulaşım konusunda imkânlarımızı en verimli şekilde kullanmaya çalışıyor aynı zamanda yolcularımıza olan hassasiyetimizi günden güne geliştirmeye devam ediyoruz.

Bu bağlamda; bu yıl okulların açık olduğu dönemde uygulanan “kış tarifesi’ni, okulların kapalı olduğu yaz aylarında da tekrar uygulamaya aldık. İlgi ve alakanız için teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Caner Adsay BURULAŞ Basın ve Halkla İlişkiler

Kaynak: www.olay.com.tr

Reklamlar