InnoTrans 2018, 18-21 Eylül Tarihleri Arasında Berlin’de DüzenlencekUluslararası Demiryolu Teknolojileri Sistemleri ve Araçları Fuarı InnoTrans 2018, 18-21 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecektir.

InnoTrans 2018 demiryolu teknolojileri, altyapı, tünel inşaatı ve yolcu taşıma alanında yapılan yenilikler ve firmaların geldikleri son noktaları sergiledikleri, dünya çapında ‘demiryolu’ alanında gerçekleştirilen en büyük fuar olma niteliğini taşıyor.

Bu yıl, Berlin’de 3.000’den fazla katılımcı, dünyanın en büyük demiryolu etkinliğinde, ürünlerini 200.000 metrekarelik alanda olmak üzere 41 Salonda ve 3.500 metrelik hareketli raylar üzerinde sunacaktır. Katılımcıların yüzde 62,3’ü yurt dışından Alman başkentine seyahat edecek. Mısır ve Bahreyn’den Malezya’ya ve Singapur’dan Birleşik Arap Emirlikleri ve Belarus’a kadar toplamda 60 ülke var. Yeni Zelanda fuara ilk kez katılacak.

Açık ve pist alanında yaklaşık altı hafta içinde 140’tan fazla araç sunulacak. Bunlar arasında iki yönlü araçlar, yenilikçi konteyner vagonları, yolcu vagonu, bölgesel trenler, çift katlı vagonlar, tramvaylar, metrolar, bakım araçları, tünel temizleme araçları, kurtarma araçları, (hibrit) lokomotifler, elektrik motorlu trenler ve daha birçok ürün bulunmaktadır.

İlk kez, Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı dört araçla fuara katılım sağlayacak. Tatravagónka Poprad, altı araçla InnoTrans 2018’e geliyor. Sadece Stadler şirketi, Berlin’e yönelik yeni S-Bahn’dan (Tramvay) Schweizerische Südostbahn’a yönelik FLIRT’e kadar yedi sunumuyla katılımcıları etkileyeceğe benziyor. Plasser & Theurer evrensel ray altı besleme makinesi ile geliyor. Bir kaçına değinmek gerekirse, Siemens Mobility yedi aracından Metro Inspiro Sofia’yı, Daimler Unimog U 423’ü, Vossloh Locomotives şirketi ise DE 18 lokomotifini sergileyecektir.

Aptis, ColumBus, E-Solar City, Urbino 12 electric ve Trollino 12, Otobüs Ekranı Tanırım Kursu kapsamında sunumlarını yapacak ve ticaret ziyaretçilerini bir test sürüşüne davet edecek. Yaz bahçesinde, 19 katılımcı, ürünlerini elektro mobilite konusunda sunacaktır.

Güney Girişi’nde, trende seyahat konforunun geleceğini gösteren Deutsche Bahn’ın fikir treni diğer öne çıkan konu olacak. Diğer şeylerin yanı sıra, burada işten sonra eve gidiş yolunda spor yapılabilir, salon toplantıları düzenleyebilir ya da Power-Napping olarak adlandırılan bir kabinde dinlenebilirsiniz.

Yeni, yeni, yenilikler ve dünya prömiyerleri: InnoTrans’taki katılımcı firmalar yenilikleri havai fişekleriyle kıvılcımlar yaratıyor. Bu yıl 130’dan fazla dünya prömiyeri de dahil olmak üzere 400’den fazla yeni ürün gösterilecek.