Tramvay Yok Ama Tabelası Var O Da Bu ŞekildeKocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından daha tramvay gelmeden bir güzargaha tramvay durağı için tabela konuldu. Devrilen durak tabelası günlerdir yerden kaldırılmayı bekliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezindeki tramvayın güzergahı uzatılacak. Alikahya bölgesi de bu noktalardan bir tanesi. Fakat tramvayın yeni hattı için daha sadece geçtiğimiz aylarda yapılan ihale dışında somut bir çalışma yokken Alikahya Kültür Merkezi’nin hemen yan tarafına tramvay durak tabelası konuldu ama o da devrildi. Tabelanın günlerdir bulunduğu yerden kaldırılması bekleniyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Akçaray tramvay hattı uzatılacak. Körfez –Derince- İzmit istikameti 17 kilometre tramvay hattı ön proje çalışması yapılacak. Kuruçeşme, Şehir Hastanesi ve Alikahyastadyum güzergahı kesin projesi toplamda 8 kilometre olmak üzere üç yeni hat şeklinde mevcut hatta entegre edilecek. Yapılacak çalışmalar için ise ön yeterlilik ihalesi geçtiğimiz aylarda yapıldı. Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi elini çok çabuk tutarak işe durak tabelalarını yerleştirmekten başladı. Daha tramvay ortada yokken Alikahya Kültür Merkezi’nin yan tarafına tramvay durağı tabelası konuldu. Ardından devrilen tabelaya ise günlerdir müdahale eden yok.

Günlerdir yerlerde duran tabelanın yolun üzerinden kaldırılması bekleniyor.

Kaynak :  www.kocaelibarisgazetesi.com

Reklamlar