TÜDEMSAŞ’ın Ürettiği Yerli Vagonlara Yabancı Firmalardan Büyük İlgi

Rusya ve Almanya’da faliyet gösteren demiryolu firmaları TÜDEMSAŞ’la ticari ilişkilerini geliştirmek üzere şirketi ziyaret etti.


Alman Demiryolları (DB) firmasından Dirk Holfoth, Rusya’dan United Wagon Company ( UWC) temsilcisi Ivan Loparev ve Philipp Flasch, Gökyapı A.Ş. ve TÜDEMSAŞ birlikteliğiyle üretilecek vagonların Avrupa’ya ihraç edilmesi hakkında görüşmek üzere Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş’yi ziyaret etti.

TÜDEMSAŞ’ın Genel Müdür V. Mehmet Başoğlu başkanlığında yapılan tanışma toplantısında AB ve Teknik Mevzuat Şube Md. V. Zühtü Çopur şirketin faaliyetleri ve üretimini gerçekleştirdiği vagonlar hakkında sunum yaptı. Toplantının ardından üretim sahalarını gezen Firma temsilcileri özellikle TÜDEMSAŞ’ta üretilen bojilere büyük ilgi gösterdiler. Ziyaretçiler şirkette büyük potansiyel gördüklerini, TÜDEMSAŞ’ın, Avrupa’nın birçok ülkesine yük vagonu ile boji üretebilecek teknoloji ve kapasiteye sahip olduğunu, TÜDEMSAŞ’la iş yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.İlk yorum yapan olun

Yorumlar