BURULAŞ’ta Çağrı Merkezi ÖzelleştirildiÇeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait çağrı merkezi telefonlarının  dakikalarca çaldığı halde açılmadığı yılları iyi hatırlıyoruz.

Hatta, sık sık çaldığı için sesten rahatsız olan memurun telefon ahizesini açık bıraktığı çağrı merkezlerinin geçmişini de unutmuş değiliz.

Eski TEDAŞ onlardan biridir. Habersiz elektrik kesintilerinde ara ki, o dönemin TEDAŞ’ına ulaşabilesin.

Herkese aynı yanıtı vermekten bıkan santral operatörünün kendince bulduğu ahizeyi açık bırakma yönteminin artık tarihe karışmış olması lazım.

Şimdi öyle mi bilmiyoruz?

Çünkü devlet elektrik hizmetini de özelleştirdi.

Özelleşen kurumlarda bu eski yöntemi denemek için yürek yemiş olmak gerekiyor.

Önceki gün BURULAŞ Genel Müdürü’nü ziyarette öğrendik.

BURULAŞ’ın Odunluk’taki Bursaray İşletme Bakım Merkezi’nde yenilikler hız kesmeden sürüyor.

Mehmet Kürşat Çapar’ın İstanbul’dan BURULAŞ Genel Müdürlüğü’ne getirilmesiyle birlikte radikal değişikliklere imza atan şirkette çağrı merkezi de hizmet alım yöntemiyle özelleştirilmiş.

İzmir merkezli bir firmadan hizmet alan BURULAŞ daha evvel hemşerilerimizin 20 dakikayı bulan çağrı merkezine erişimini 13 saniyeye kadar düşürmüş.

BURULAŞ Genel Müdürü Çapar, 5 operatörün çalıştığı merkezde artık Bursalıların Bursaray, tramvay, BUDO ve otobüslerle ilgili şikayetler ya da bilgi almak için aradıklarında ilk 13 saniyede ulaşabildiklerini anlattı.

Günde ortalama bin 200 civarı çağrı düşen merkezde beklemeyi bitirdiklerini, eskiden kendi personeliyle yapılan işi şimdi özelleştirme sayesinde daha az masrafa alır ve daha hızlı hale getirdiklerini söyledi.

Genel Müdür Çapar bu sayede vatandaşların BURULAŞ’tan memnuniyet oranlarının da yükseldiğini, yüzde 78’lerdeki oranı yüzde 90’ların üstüne çıkarmayı hedeflediklerini anlattı.

Çağrı merkezine hızlı ve kolay ulaşım sayesinde memnuniyetsizlik oranlarının düşmesinden kendilerinin de hoşnut olduklarını söyleyen  BURULAŞ Genel Müdürü Çapar, “Buradaki işi daha evvel kendi personelimizle yaptığımızı için bize aylık maliyeti 150 bin lira civarındaydı. Şimdi o hizmeti açtığımız açık şeffaf ihaleyle 120 bin liraya alıyoruz ve vatandaş kolay ulaşıp, sorununu bize aktarıyor. Biz de hızlı biçimde o isteğe karşılık veriyoruz. Gelen çağrıların büyük bölümündeki talepler otomatik operatör ile halledilebiliyor ” diye konuştu.

Özelleştirmenin böyle hızlı sonuç veren kalemleri de var.

Çapar’ın anlattığına göre BURULAŞ hem daha düşük bedelle çağrı merkezi hizmeti alıyor hem de Bursalılar uygulamadan memnunlar.

Darısı diğer kurumların başına.

Kaynak: İhsan Aydın – www.olay.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.