Çorlu Tren Kazasında Oğlunu Kaybeden Annenin Dinmeyen AcısıRS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan Mısra Öz Sel, Çorlu’da 25 kişinin yaşamına mal olan tren kazasına ilişkin, “İhmallerin olması, insanın yaşadığı acıyı daha fazla arttırıyor” dedi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz’da yaşanan tren kazasında 25 kişi hayatını kaybetti. Kazada yaşamını yitirenlerden biri de, babası Hakan Sel ile birlikte trene binen 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’di.

9 yaşındaki Oğuz Arda’nın annesi Mısra Öz Sel, sosyal medya hesabından oğlunun ihmal sonucunda öldüğünü belirterek, sorumluların hesap vermesi gerektiğini ifade eden paylaşımlarda bulunuyor.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan Mısra Öz Sel, kaza sonrası yaşananları değerlendirdi.

Etkin bir soruşturma yürütüleceğine dair umudu olduğunu ifade eden Mısra Öz Sel, “En başından beri umudum var. Her olay birbirinden farklıdır. Her olayın değerlendirilmesi de farklıdır. Sonuç olarak, uzun bir süreç olacağını hepimiz biliyoruz” dedi. İhmal vurgusu yapan Öz Sel, “Ama burada ihmalin olduğu açıkca ortada. O yüzden, adalet doğru şekilde işlerse, geçmişteki diğer olaylara da da örnek olabilir bu tren cinayeti” diye konuştu.

Oğlunu ve eşini kaybeden Öz Sel, “Benim için çok zor. Dayanamıyorum. Yaşamayan kişilerin anlaması çok zor olduğu için, yaşamayanların yanında duygularımı belli etmemeye çalışıyorum” ifadelerini de kullandı.

“İhmallerin olması, insanın yaşadığı acıyı daha fazla arttırıyor. Ülkemizdeki ulaşım araçlarından tren en güvenilir olanı” diyen Öz Sel, şunları söyledi:

“Yeni yapılan bir hat var. Ama o trene bindiği için oğlumu kaybettim. İhmal yüzünden. Kontroller yerinde olsaydı, ihmal sonucunda kayıplar yaşanmayacaktı.”

Kaynak : tr.sputniknews.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.