Kanal İstanbul Güney Kore Modeli İle YükselecekKanal İstanbul projesi kadar açılacak olan yeni kanalın her iki tarafına kurulacak olan yeni şehir projesi de İstanbullular da büyük bir merak konusu uyandırıyor.

BAKAN MURAT KURUM KANAL İSTANBUL HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye’nin en büyük projesi olarak lanse edilen Kanal İstanbul projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamada bulundu. Bakan Kurum “Bu proje dünya ölçeğinde bir proje olacak. Marmara Denizi ile Karadeniz’i bağlayan kanal, 43 kilometre uzunluğunda olacak ve bu kanalın iki tarafında örnek şehirler kuracağız.

Bunu Güney Kore yaptı. Biz de İstanbul’a ülkemize bu tarihi mirasa yakışır örnek bir şehir kuracağız. Gerçekten şehircilik anlamında alt yapısıyla üst yapısıyla her şeyin içinde barındırıldığı bir şehir olması noktasında çalışmalarımız olacak. Bu proje aynı zamanda İstanbul Boğazı’na da alternatif bir proje olacak.” diyerek detayları vatandaşlarla paylaştı.

MİLLET BAHÇELERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Vatandaşların büyük bir merakla bekledikleri bir diğer proje olarak öne çıkan Millet Bahçeleri projesi hakkında da açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum ”İlk etapta 100 günde 33 ilimizde yapıyoruz ama yerel seçime kadar 81 ile Millet Bahçesi yapma çalışmalarımız var.

Şu anki projelendirdiğimiz Millet Bahçesi büyüklüğü 21 milyon metrekare. Ankara’daki Millet Bahçesi’nin büyüklüğü ise yaklaşık 2 milyon metrekare. Bu Millet Bahçeleri ile Ankara’daki yeşil alan miktarını yaklaşık yüzde 6 artırıyoruz. Bu çok önemli bir oran” diyerek müjde verdi.


Kaynak : Emlak365.com

Reklamlar