Kocaeli’de Tramvay İnşaatı Nedeniyle Okula Gidecek Yol Yok!Yeni eğitim yılının başlamasına çok kısa süre kala, İzmit Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Türkan Dereli İlkokulu, Muammer Dereli Lisesi ve Cahit Elginkan Lisesi öğrencileri için durum çok sıkıntılı

Yeni eğitim yılının başlamasına çok kısa süre kala, İzmit Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Türkan Dereli İlkokulu, Muammer Dereli Lisesi ve Cahit Elginkan Lisesi öğrencileri için durum çok sıkıntılı. Bu okullara araba ile veya yaya olarak gidecek yol bulunmuyor.

TRAMVAY İNŞAATI
Büyükşehir Belediyesi, okullar bölgesine tramvay ulaşımını sağlamak için aylar önce çalışma başlatmıştı. Ancak tramvayın ikinci kademesi, okulların açılışına yetişmedi. Ayrıca tramvay yolundaki çalışmalar yüzünden bölgede yol kalmadı. Pazartesi günü okullar açılınca bu bölgede büyük karmaşa ve sıkıntı yaşanacak.

ANNE VE KIZININ ÇİLESİ
İlkokul 1 nci sınıflar ders başı yaptı. Ancak Türkan Dereli İlkokulu’na gidecek yol olmadığı için, bir anne ve küçük kızı, çukurlar, engebeler dolu yolda böyle mücadele etmek zorundaydı. Bu bölgedeki yollar yapılmazsa, pazartesi günü okula gitmek çok zor olacak.

Kaynak: www.ozgurkocaeli.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.