Nazilli’ye Konteyner Tren Hattı müjdesiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) yetkilileriyle birlikte Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılacak olan ‘Konteyner Tren Hattı’ projesini yerinde inceledi.

Nazilli OSB’de projenin hayata geçirileceği alanda yapılan incelemeye, TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Bölge Müdür Yardımcısı Soner Baş ve Modernizasyon Servis Müdürü Mustafa Keskin ile AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Bülent Sayar da katıldı. Proje hakkında yetkililerden bilgi alan Erim, Nazilli’nin ekonomik gelişimi açısından projenin önemli olduğunu söyledi.

“ÜRÜNLERİMİZ DAHA KISA SÜREDE TAŞINACAK”
Konteyner Tren Hattı ile ilçenin demiryolu taşımacılığında lojistik üssü olacağına dikkat çeken Erim, “Nazilli’nin pek çok ihraç ürünü var. Bu ürünler İzmir Limanı’na karayolu ile gidiyor. Aydın-İzmir hattında yapılacak çift hat ve ilçemizde yapımı planlanan Konteyner Tren Hattı ile ürünlerimiz daha kısa sürede taşınacak. Bu projenin taşımacılıkta ciddi tasarruf sağlanmasının yanı sıra ilçe ekonomisine de ciddi katkısı olacağına inanıyorum. İlimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak : www.sesgazetesi.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.