Samsun’da Tramvay OMÜ’ye Ne Zaman Çıkacak?Samsunluların merak ettiği, ‘Tramvay üniversiteye ne zaman çıkacak’ sorusu cevabını buldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam konu ile ilgili Samsunhaber.com’a açıklamalarda bulundu.

Samsun’da tramvayın Ondokuz Mayıs Üniversitesine çıkacağı tarih belli oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam, Samsunhaber.com’a yaptığı açıklamada çalışmaların tamamlandığını ve deneme sürüşlerinin bir kaç gün içerisinde başlayacağını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam Samsunhaber.com’a yaptığı açıklamada, “Tramvayın üniversiteye çıkabilmesi için yürütülen çalışmalarda sona gelindi. Bir kaç gün içerisinde deneme sürüşlerine başlayacağız. Planlamalarımız doğrultusunda 2019 yılı itibariyle tramvay üniversiteye çıkmış olacak. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte tramvay Tekkeköy ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi arasında seferlere başlayacak” dedi.

YUSUF ZİYA YILMAZ AĞUSTOS AYINI İŞARET ETMİŞTİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, başkanlık döneminde yaptığı açıklamada, “Raylı sistemi üniversiteye çıkarma çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Biz 10.10.2018 demiştik ama Allah’ın izni ile Ağustos ayı gibi bitirilmesi söz konusu. Tekkeköy’den binen bir öğrencimiz artık üniversitedeki yurtlara kadar araç değiştirmeden ulaşabilecek” ifadelerine yer vermişti.

 

Kaynak : www.samsunhaber.com

Reklamlar