Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi Yine Mi Sarkacak2019 yılında seferlere başlayacağı belirtilen Yüksek Hızlı Tren hattında, Sivas Memleket Gazetesinde yer alan bir habere göre açılması gereken 3 tünelde kazma dahi vurulmadığı ileri sürüldü. İddialar doğru ise hızlı tren en erken 2021’e sarkacak…

Haberde, toplam 2 kilometre uzunluğunda üç tünelin açılması ve bitirilmesinin yaklaşık iki sene sürebileceği iddia edildi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının yine belirtilen tarihte seferlere başlayamayacağı iddia ediliyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan 10 Aralık 2017 tarihinde Sivas’ta yaptığı mitingde Yüksek Hızlı Trenin Sivas’a gelmesinin geciktiğini ve 2018 yılı sonunda test sürüşlerinin, 2019 yılında ise seferlerin başlayacağını belirtmişti.

Başkan Erdoğan’ın talimatı sonrası hat üzerinde çalışmalara hız verilerek bu yıl sonuna kadar test sürüşlerinin başlayacağı belirtilmişti.

Ancak iddialara göre hattın geçtiği Yerköy-Yavu arasında üç tünelde çalışmaların halen başlanmadığı ileri sürüldü.

Toplamda yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki üç tünelin açılması ve hazır hale gelmesinin ise bir yılı aşacağı iddia edildi.

Açılmış bir tünelin hazır hale gelmesi için yapılan çalışmalarda, 1 metrelik bir alanda yaklaşık 12 saat çalışılması gerektiğini belirten konunun uzmanları, bu tünellerin YHT’nin gelişini geciktireceğini ileri sürdü.

Kaynak : www.buyuksivas.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.