Trabzon’da Yapılacak Teleferikler Birbirine Zarar VermezBeşikdüzü’ndensonra Sümela ile Uzungöl’de de yapılması planlanan teleferiğin yanı sıra başka bir teleferik projesi yapan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen “Farklı teleferikler birbirine zarar vermez. Turistler her teleferikte farklı yerleri göreceklerinden gittikleri her yerde teleferiği kullanmak isteyeceklerdir.” dedi.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Trabzon’da yapılacak birden fazla teleferiğin birbirini olumsuz etkilemeyeceğini söyledi. Beşikdüzü’nde yapılan ve Sümela ile Uzungöl’de de yapılması gündeme gelen teleferiğin yanı sıra başka bir teleferik projesi yapan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen “Farklı teleferikler birbirine zarar vermez. Turistler her teleferikte farklı yerleri göreceklerinden gittikleri her yerde teleferiği kullanmak isteyeceklerdir.” dedi.

Bölgede teleferik konusunda ilk çalışmayı başlatan belediye olduklarını söyleyen Başkan Türkmen “Ordu teleferik çalışmalarına başladığı zamanlar biz de bir çalışma başlatmıştık. Ordu Belediyesiyle de bu konuyu konuşup değerlendirmiştik. Ordu bize göre daha büyük belediyeydi, imkânları daha fazlaydı ve Ordu yaptı biz yapamadık. Ordu Boztepe, bizim güzergâha göre daha kısaydı. Biz önce Akçatepe’yi canlandırmak istedik. Teleferiği yaptığımızda insanlar çıktığında bir şeyler görsün istedik.” diye konuştu.Teleferiğin artık moda hâline geldiğini vurgulayan Türkmen şöyle devam etti:
“Herkes teleferik yapmak istiyor. Biz bu arada projemizi hazırladık. Projemiz bittik. Akçaabat terminalinin arkasından Ortamahalle’nin başına, oradan da Akçatepe’ye ulaşacak. Teleferiğin toplamı 4 bin 600 metre mesafede olacak. Proje hazır, yatırımcı arıyoruz. Birkaç aydır temaslarımız devam ediyor. Projeyi yapan kişi, temaslarda aracı oluyor.”

Kaynak : Berkant PARLAK – www.gunebakis.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.