UEFA’dan Kocaeli Raporu: “Havaalanı Yetersiz”EURO 2024’e aday ülke olan Türkiye, karşılaşmaların oynanacağı statlar içinde Kocaeli’yi de göstermişti. UEFA raporunda ise Kocaeli için Havaalanı yetersiz bilgisi yer aldı.

EURO 2024 Değerlendirme Raporu’nda Türkiye’yi sıkıntıya sokacak ifadeler yer aldı. 27 Eylül’de açıklanacak karar öncesi yayımlanan raporda Türkiye’nin adaylığı için olumsuz değerlendirmeler, olumlulardan daha fazla. Özellikle ulaşım ve konaklama, en büyük sorunlar olarak gösteriliyor. EURO 2024’e aday ülke olan Türkiye, karşılaşmaların oynanacağı statlar içinde Kocaeli’yi de göstermişti. Yakın bir zamanda açılan Kocaeli Stadyumu, Türkiye’nin önemli statları içinde yer aldı. Türkiye için hazırlanan UEFA raporunda ise Kocaeli için “Havaalanı yetersiz” bilgisi yer aldı.İşte UEFA raporunda Türkiye açısında eksiklikler;

GÜVENLİK
8 statta güvenlik açısından bir eksik yok. Yenilenecek 2 stat İçin de güvence verildi. 10 stadın tamamında stadı boşaltma süresi kriterleri karşılıyor.

ULAŞIM
Trabzon ve Antalya’da demiryolu yok, 2024’ten önce tamamlanacağı sözü verildi. Trabzon ve Gaziantep arası karayoluyla 11 saat. Avrupa ülkeleriyle demiryolu bağlantıları yeterli değil. 4 şehirde (Konya, Bursa, Eskişehir, Kocaeli) havaalanları yetersiz.

KONAKLAMA
Sadece İstanbul ve Antalya’da konaklama imkânları yeterli. Ankara’da sınırlı, diğer tüm illerde konaklama olanakları yetersiz.

ANTRENMAN
48 kamp yeri planlanıyor. Hepsi standartları karşılıyor. Ancak bunların yarısı İstanbul ve Antalya’da. Coğrafik uzaklık dikkate alındığında transferler sorun olabilir.

YAYIN
Türk Telekom altyapısı tüm ülkeyi kapsıyor. Kriterleri karşılıyor.

TARAFTAR
Bursa, Konya, Trabzon ve Eskişehir’de ‘fan zone’lara ulaşım olanakları sınırlı.

Kaynak : www.kocaeligazetesi.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.