Erzincan-Trabzon Demiryolu Çalışmaları Sürüyor

Erzincan-Trabzon demir yolunun etüt ve uygulama projesiyle ilgili bölgedeki çalışmalara başlandığı belirtildi. Platform Sözcüsü Şaban Bülbül yaşanan ekonomik krizden ötürü “başlamayan yatırımlara ara verilmesiyle ilgili” Erzincan-Trabzon demir yolunun bir zarar görmediğini, projenin aynı şekilde devam ettiğini açıkladı.


Trabzon-Erzincan demir yolunun etüt ve uygulama projesiyle ilgili bölgedeki çalışmalara başlandığı belirtildi. Projenin 5 ay önce yapılan ihalesini kazanan firma yetkileri geçtiğimiz hafta Trabzon’a gelerek bölgeyi inceledi. Hazırlanan proje daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına sunulacak.

ONAYLANMIŞ BİR PROJE

Trabzon Erzincan Demir Yolu Platformu Sözcüsü Şaban Bülbül yaşanan ekonomik krizden ötürü “başlamayan yatırımlara ara verilmesiyle ilgili” Erzincan-Trabzon demir yolunun bir zarar görmediğini, projenin aynı şekilde devam ettiğini açıkladı. Gümebakış’a konuşan Bülbül “Bu proje onaylanmış bir proje. Cumhurbaşkanı’nın sözü bu çalışmaları etkilemedi, etkilemeyecektir de. Proje çalışmaları devam ediyor. Dolayısıyla demir yolu projesi Cumhurbaşkanı’mızın iptal olacağını söylediği projelerden değil.” dedi. Demir yolu çalışmalarıyla ilgili sürecin işlediğinin altını çizen Bülbül şöyle devam etti: “Şu an herhangi bir aksama veya duraklama yok. Demir yolu konusunda bir endişemiz de yok. Firma çalışmaya başladı, devam ediyor. Firma yetkilileri geçtiğimiz hafta Trabzon’a gelerek bölgeyi gezdi. Çalışmalarını tamamladıktan sonra projeyi Ankara’da hazırlayıp Devlet Demiryollarına sunacaklar. Projede duraksama yok. Süreçte bir sorun yok.”

Kaynak : www.gunebakis.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar