Sabiha Gökçen-3. Havalimanı Arası 45 Dakika Olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yapımına devam eden 3. Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi kapsamında yapılacak metro hattında kurulacak makas sistemi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir tren, kesintisiz bir şekilde 3. Havalimanı’na ulaşabilecek.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serdar Ünsal, 3. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’yle ilgili yaptığı sunumda, projenin son durumuyla ilgili bilgiler verdi.

SABİHA GÖKÇEN’DEN 45 DAKİKA SÜRECEK
Hürriyet’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; Tünelde yapılacak hızlı metronun İstanbul metrolarının yaklaşık 3’te 2’siyle bağlantısının olacağını belirten Ünsal, “Yapımı devam eden hatların tamamlanmasıyla Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir tren, kesintisiz bir şekilde 45 dakikada 3. Havalimanı’na ulaşabilecek” dedi.

Ünsal’ın verdiği bilgiye göre ekspres seferlerin de düzenlenebileceği Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı hattında, “düşük mesafeye düşük ücret, uzun mesafeye yüksek ücret” düzenlemesi de yapılabilecek.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar