Sakarya Büyükşehir Raylı Sistem Çalışması Mı Yapıyor?

Gazeteci Raif Ugan’ın sorularını yanıtlayan Başkan Toçoğlu, raylı sistemlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Toçoğlu, konunun masalarının üzerinde durduğunu ve üzerinde çalıştıklarını söyledi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SakaryadanTaraf Gazetesi’nden Raif Ugan’ın sorularını cevapladı.

Son günlerde Sakarya’da sıkça konuşulan raylı sistemlerle ilgili sorulan soruya konunun masanın üzerinde olduğunu ve üzerinde çalıştıklarını söylemesi raylı sistemlerle ilgili bir çalışmanın mı olduğu sorusunu akıllara getirdi.

Toçoğlu’nun ulaşımın standardını yükseltecek çalışmaların olacağını söylemesi de kamuoyunda merak uyandırdı.

Toçoğlu’nun ilgili soruya verdiği cevabı şu şekilde;

RAYLI SİSTEM KONUSUNDA ELEŞTİRİLER DE VAR. RAYLI SİSTEME KARŞI MISINIZ?

Çağımızda en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarından en önemlisi şüphesiz raylı sistemlerdir. Benim böyle bir şeye karşı olmam mümkün olabilir mi?

Ancak burada bir potansiyelin oluşması gerekiyor. Milletimizin vergileriyle kilometresi 5 milyon euroyu bulan bir yatırımı boş gidip gelmesi için mi yapacağız?

Ulaşım konusu masamızın hep üzerinde. Gerekli fizibiliteleri yapıyoruz. Arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Biz göreve ilk başladığımızda da ulaşıma bütüncül bir yaklaşım getirdik.

Master planımızı hazırladık. Yeni duble yollar, kavşaklar, köprü çalışmalarını hayata geçirdik. Otobüs filomuzu her geçen gün daha da güçlendirdik.

Dediğim gibi bu konu şu andada bizim masamızda duruyor. Üzerine çalışıyoruz. İnşallah ulaşımın standardını yükseltecek çalışmalarımız olacak.

Kaynak: www.adayorum.com

RayHaber çerez kullanmaktadır