CHP’li Gürer: “Ulaştırma Bakanlığı Niğde’ye Ne Zaman Ulaşacak?”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Niğde ilindeki yarım kalan ve geciken yatırımları ile yapılacağı açıklanmasına rağmen yıllardır başlanamayan projelerini gündeme getirdi.


Gürer, Bakan Cahit Turhan’a 7 yıl önce Aktaş beldesinde yapılacağı açıklanmasına rağmen henüz temeli atılmayan “TCDD Lojistik Merkezinin” yapımına ne zaman başlanacağını, 5 yıl önce başlayan Niğde –Çiftlik arasındaki 35 kilometrelik yolun ise ne zaman tamamlanacağını sordu.

GÜRER, YARIM KALAN PROJELERİN AKIBETİNİ SORDU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşüldüğü toplantısında söz alarak, ilgili bakanlığın Niğde ilindeki yarım kalan projelerinin akıbetini sordu.

35 KİLOMETRELİK YOL 5 YILDIR TAMAMLANAMADI
CHP Milletvekili Gürer, Niğde ve Çiftlik ilçesi arasında yapımına 2013 yılında başlanmasına rağmen halen tamamlanamayan 35 kilometre uzunluğundaki yolun 5 yıldır bitirilemediğini söyledi. Gürer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın, bu yolun ne zaman tamamlanacağını açıklamasını istedi.

7 YIL ÖNCE YAPILACAĞI AÇIKLANAN LOJİSTİK MERKEZİ İNŞAATINA NE ZAMAN BAŞLANACAK?
Niğde Merkez ilçeye bağlı Aktaş beldesinde 7 yıl önce yapılacağı açıklanan TCDD Lojistik Merkezi için halen bir girişimde bulunulmadığını belirten Gürer, “ 7 yıldır söz veriliyor ama henüz bir gelişme yok. Söz var ama icraat yok, bu projeye ne zaman başlanacak” diye sordu.

HAVAALANI VE HIZLI TREN YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ
Gürer, Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında yılan hikâyesine dönen Niğde Havaalanı konusunu da gündeme getirdi. Temeli 1996 yılında atılan ancak daha sonra tek bir çivi dahi çakılmayan havaalanının 2019 yılında da yapılamayacağının anlaşıldığına dikkat çeken Gürer, Niğde merkezinin yüksek hızlı trenden mahrum kalmasının ise ciddi bir eksiklik olduğunu vurguladı.

ALTUNHİSAR- ANKARA YOL BAĞLANTISINA DUBLE YOL YAPILACAK MI?
CHP Niğde Milletvekili Gürer ayrıca, şu sorularının da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yanıtlanmasını istedi: “Altunhisar ilçesi Ankara yol bağlantısının duble yol olmaması, ulaşımda sorunlar yaratmaktadır. Yapılacak mıdır? Niğde’de üç yıl önce yol düzenlemesi gerekçesiyle durdurulan Çukurova Ekspresi Adana-Niğde-Kayseri arasında devreye yeniden alınacak mıdır?”

RayHaber çerez kullanmaktadır