İstanbul Havalimanı’na Personel Alımında Dolandırıcılara Dikkat!istanbul havalimanina personel aliminda dolandiricilara dikkat
istanbul havalimanina personel aliminda dolandiricilara dikkat

3 bin 500 personel alınacağı açıklanan İstanbul Havalimanı’nda çalışmak isteyenler için sosyal medyada “garantili” iş başvurusu alındığı iddia edilerek para talep edildiğinin tespit edilmesi üzerine İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İGA’dan yapılan yazılı açıklamada, “Son dönemde anlık sohbet ve Çeşitli sosyal medya platformlarından, İstanbul Havalimanı bünyesinde çalıştırılmak üzere, işe başlatma güvenceli olarak iş başvurusu alındığına dair aslı bulunmayan paylaşımlar yapıldığı ve bu süreçte adaylardan ön kayıt adı altında para talep edildiği tespit edilmiştir.

29 Ekim 2018’de faaliyete giren İstanbul Havalimanı için Şubat 2018 itibarıyla 3 bin 500 güvenlik personeli alınması için ilan açılmıştır. Bahsi geçen işe alım süreci, İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ’nin Mecidiyeköy ve Avcılar mülakat ofislerinde. danışmanlık firması olan Mental HR – Consultancy tarafından yürütülmektedir.

Başvurular,www.igairport.com, www.kariyer.net ve Mental HR Consultancy danışmanlık firmamıza ait olan www.guvenlikistihdami.com web siteleri üzerinden alınmakta olup hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Adaylarla yapılan görüşmelerde herhangi bir isim altında bedel talep edilmemekte veya karşı ödeme yöntemi kullanılarak kargo yoluyla herhangi bir belge gönderilmemektedir.

İstanbul Havalimanı’nın inşaatını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenmiş İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. ve yetkili işe alım ajansı Mental HR – Consultancy ismini kullanarak yayınlanan ilanların, dolandırıcılık amacıyla yapıldığı tespit edilmiştir.

Konu, ilgili bölge Cumhuriyet Başsavcılığına intikal eltirilmiş ve soruşturma başlatılmıştır. İGA yapılan
dolandırıcılık faaliyetinin bir daha yaşanmaması adına gerekli her türlü önlemi almıştır.

İstanbul Havalimanı’nda çalışmak isteyen tüm adayların başvuru ve devam eden süreçlerinin ücretsiz olarak yalnızca www.igairport.com, www.kariyen.net ve danışmanlık firması Mental HR’ye ait www.guvenlikistihdami.com platformları ndan takip edileceğini belirtir kamuoyunun dikkatine sunarız.”denildi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.