TÜDEMSAŞ’a Destek Olma Zamanı

tudemsas genel mudurlugune destek olma zamani
tudemsas genel mudurlugune destek olma zamani

Ulaştırma Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’ne destek açıklaması yaptı.


Genel Başkan Peker yaptığı yazılı basın açıklamasında;Yerel Seçimler yaklaşırken Hiç Bir siyasi partinin Belediye Başkanı adayının ağzından TÜDEMSAŞ ile ilgili olumlu bir şey duymadık . Bu açık bir umarsızlık.

1934 yılından günümüze kadar üretime aralıksız devam eden ülke ekonomisine yüksek oranda katkı sağlayan kuruluş amacı TCDD nin yük vagonu üretimi ve tamiratı olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’ne Sivaslılar olarak Yerelde ve genelde destek olmak gerekir .Ankaranın yıllardır TÜDEMSAŞA şaşı bakmasından dolayı iş bulma konusunda sorun yaşayan bu köklü kuruluşa öncelikle Ulaştırma Bakanımızda ve Sivas’ta bulunan sivil toplu kuruluşları ile birlikte milletvekillerimizi destek olmaya davet ediyorum. Sendikamız Genel Merkezi olarak TÜDEMŞAŞ’ı olmazsa olmazlarımız arasında ilk sıraya koydugumuzu buradan ilan ediyorum İşçisi memuru ve yöneticileriyle kurumun daha üst noktalara gelmesi için kimse Tribünlere oynamadan siyasi malzeme yapmadan çalışacagı noktasında hiç bir şüphem yoktur.

TÜDESAŞ OLMAZSA SİVAS VALİSİ OLAN KÖY KONUMUNA DÜŞER

TÜDEMSAŞ Şu anda Sivas piyasasına aylık on milyon tl sıcak para akıttığını düşünürsek bu kurumun şehrimiz açısından ne kadar önemli bir kurum oldugunu anlamış olacağız.

Güçlü Sivas Güçlü Türkiye Güçlü TÜDEMŞAŞ Diyoruz.

SİVASIN SOSYO VE EKONOMİK ALANDA BÜYÜMESİ TÜDEMSAŞA BAĞLIDIR

Zaman zaman siyasiler ve bazı stk lar tarafından polemik konusu yapılan Tüdemsaşı Kimse özelleştiremez kimse bir yere taşıyamaz yerinde kalarak üretime devam edecektir, işsizlik oranında Sivas üst sıralarda olduğunu hatırlatarak TÜDEMSAŞ’a yeni işçi alınarak hem üretime katkı saglayacagı hemde işsizlik konusunda önemli bir tebdir olacağını düşünüyorum.

ANKARA SİVA’SA ŞAŞI BAKIYOR
2019 yılı Tüdemsaş için şu anki haliyle düşünürsek imalat ve tamirat açısından sıkıntılı bir yıl olacaktır

Dileğimiz ve istegimiz üretimde patlama yapan bir TÜDEMSAŞ . Sonuç olarak TÜDEMSAŞ Sivas’ın ve Sivaslının olarak kalacaktır.

Abdullah PEKER
Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı


İlk yorum yapan olun

Yorumlar