3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ve Kanal İstanbul İçin İhaleye Çıkılıyor

3 katli buyuk istanbul tuneli ve kanal istanbul icin ihaleye cikiliyor
3 katli buyuk istanbul tuneli ve kanal istanbul icin ihaleye cikiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ikinci 100 günlük eylem planı kapsmaında Kanal İstanbul ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projeleri için ihaleye çıkılacak.


Türkiye’nin iki çılgın projesi için Vumhurbaşkanı Erdoğan ilk sinyalleri verdi. İhaleye çıkılıyor… Türkiye’nin çılgın projesi Kanal İstanbul ile 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi için düğmeye basıldı. Çalışmalar devam eden mega projelerde ihaleye çıkılıyor.

2018 sonuna kadar ihaleye çıkılacağı sıkça gündeme gelen, Türkiye’ye yapılan ekonomik darbe girişimleri ile ekonomiyi zora sokma planları ile projeleri engellemeye çalışan odaklar istediklerini elde edemediler. Kur saldırılarından sonra dövizde düşüş, ekonomide enflasyonla mücadele kapsamında taşlar yeniden yerine oturmaya başlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci 100 günlük eylem planı ile oldukça kritik bir süreç için düğmeye basılmmış oldu. Dev projelerin yer aldığı ikinci 100 günlük eylem planı projeleri arasında Türkiye için oldukça önemli iki mega proje de yer aldı. Kanal İstanbul projesi ile 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projeleri ikinci 100 günlük eylem planı çerçevesinde ihale sürecine geçilecek.

Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İkinci 100 Günlük Eylem Planı açıklaması pek çok alanda önemli projelerin hayata geçirilmeye başlanacağının ilk sinyali oldu.

Kanal İstanbul ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projelerinin yapımı için ihale ilanına çıkılması için süreç resmen başlatıldı. Uzunca bir süredir projelendirme çalışmaları ile güzergah çalışmaları hızla devam eden iki dev proje için ihale sürecine geçiliyor.

Yap İşlet Devret yöntemiyle ihaleye çıkarılacak Kanal İstanbul ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projeleri Türkiye için oldukça büyük öneme sahip. Dev projelerin tamamlanması ile İstanbul Boğazı’nın güvenliği sağlanacak, Gemi trafiği Kanal İstanbul üzerinden yapılacak, büyük bir gelir elde edilecek. Diğer taraftan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile kıtalar bu kez 3 katlı olarak bir kez daha bağlanacak. İstanbul trafiğine büyük bir rahatlama verecek olan dev proje ise büyük bir merakla bekleniyor.

Kaynak : www.emlakpencerem.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar