Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri Raylı Sistem Projesini İnceledimuhendis adaylari antalya 3 rayli sistem projesini inceledi
muhendis adaylari antalya 3 rayli sistem projesini inceledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin rekor hızla devam eden 3. Etap Raylı Sistem Projesi, Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün inceleme konusu oldu. Mühendis adayları, düzenledikleri teknik gezi ile proje çalışmalarını yerinde inceledi.

Antalya’yı en çağdaş toplu ulaşım aracı olan raylı sistem hattıyla örmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin 25 kilometrelik Varsak- Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde çalışmalar geceli gündüzlü devam ediyor. Varsak-Otogar arasındaki ilk etap çalışmaları dünya rekoru bir hızla ilerliyor. Antalya’nın kamu kaynakları ile yapılan en büyük projesi, üniversite öğrencilerinin inceleme konusu oldu. Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 4. Sınıf öğrencileri, 3. Etap Raylı Sistem’in şantiyesine teknik gezi düzenledi. Öğrenciler gezi kapsamında şantiye alanında, 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin teknik özellikleri ve proje hakkında bilgiler edindi.

7 km ray döşendi
Yaklaşık 30 öğrencinin katılımıyla düzenlenen teknik gezide, Hat İşleri İmalat Şefi Tayfun Toprak öğrencilere proje ile bilgi verdi. Öğrencilere projenin teknik bilgileri ve bazı uygulamaları gösterildi. Toprak öğrencilere yapılan hattın çeşitlerini, sınıflarını ve imalat aşamasını anlattı. 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde şu ana kadar 7 kilometrenin üstünde ray imalatının tamamlandığını kaydeden Toprak, çalışmaların gecede devam ettiğini belirtti.

Faydalı oldu
İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Sevil Köfteci, teknik gezinin öğrenciler için çok faydalı olduğuna ifade ederek, “Raylı sistem hattını, projesini, aşamalarını teknik olarak inceledik. Öğrencilerimiz inşaat imalatlarıyla ilgili aşamaları, rayların dengelenmesi gibi teknik imalatları gördüler. Büyükşehir Belediyesi’ne bizleri bu fırsatı verdiği için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Çok büyük bir proje
İnşaat Mühendisliği 4. Sınıf öğrenci Erşah Çolak, teknik gezinin kendileri için çok yararlı olduğuna dikkat çekerek, “3. Etap Raylı Sistem Projesi gerçekten çok büyük bir proje, bizler için de bir şans oldu. Burada rayların bağlanması, alt yapı çalışmaları ve beton donatıların ek yerleri gördük. Notlar aldık sorular sorduk” diye konuştu.
Geziye katılan İnşaat Mühendisliği 4. Sınıf öğrencilerinden Neslihan Başar da raylı sistemi aşama aşama ilerlemesini inceledikleri, alt yapısı ve üst yapısı hakkında bilgi aldıklarını söyledi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 13/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Pts 13
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 18
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 19
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.