Ankara’da Kazanın Olduğu Hat Hızlı Tren Seferlerine Kapatılıyorankarada kazanin oldugu hat hizli tren seferlerine kapatiliyor
ankarada kazanin oldugu hat hizli tren seferlerine kapatiliyor

Ankara’da 9 kişinin öldüğü 86 kişinin de yaralandığı hızlı tren kazasının ardından TCDD yönetimi, kazanın yaşandığı Marşandiz istasyonuyla Ankara merkez istasyon arasındaki hattı, hızlı tren seferlerine kapatma kararı aldı. Yeni düzenlemeye göre hızlı tren seferleri bir ay boyunca, Ulus YHT Garı yerine Marşandiz istasyonundan bir önceki istasyon Eryaman YHT Garı’ndan yapılacak.

Hürriyet‘ten Eray Görgülü’nün haberine göre, TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara’ya gelen tüm hızlı tren seferlerinin 2 Ocak’tan itibaren Eryaman YHT Garı’ndan yapılmasını kararlaştırdı. Yeni düzenlemeye göre, İstanbul, Eskişehir ve Konya hızlı tren seferleri 1 Şubat’a kadar bu istasyondan yapılacak. Yeni düzenleme, hızlı trenlerde bilgilendirme ekranlarından yolcularla paylaşılmaya başlandı. Ankara’da 13 Aralık günü yaşanan hızlı tren faciasının ardından Başkentray’ın sinyalizasyon sisteminin henüz tamamlanmadan çalıştığı ortaya çıkarken, kazanın ardından seferler, trenlerin hızları düşürülerek yeniden başlatılmıştı.

BAŞKENTRAY DA DURMALI

TCDD’nin yeni düzenlemesini olumlu bir adım olarak değerlendiren Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Başkanı Hasan Bektaş, şunları söyledi:

“Kazanın ardından trenlerin hızlarını Eryaman ve Sincan’a kadar epey düşürmüşlerdi. Bu da seferlerde gecikmelere sebep oluyordu. Yeni düzenlemenin, bu gecikmelerin önüne geçmek için yapıldığını düşünüyoruz. Ancak, bir yandan da sinyalizasyon çalışmasını tamamlamayı düşünüyor olabilirler. Eğer sinyalizasyon çalışması yapılacaksa, Başkentray seferleri de durmalı. Bir an önce bu hattın güvenli bir şekilde çalıştırılıyor olması lazım. Gelinen noktada olumlu bir adım ancak, ihmal sonucu ortaya çıkan bu faciada yaşanan acıların hesabını kim verecek.” (Kaynak: Hürriyet)

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.