Samsun-Kalın Demiryolu’nda Son Rötuşlar Yapılıyor

samsun kalin demiryolunda
samsun kalin demiryolunda

Modernizasyon çalışmalarında sona gelinen ve 2019’un başında açılması planlanan Samsun-Kalın demiryolundaki hemzemin geçitlerin, trafik ve bilgi levhalarının yapım işi ihaleye çıkarılacak


2015 yılında trafiğe kapatılarak modernizasyon çalışmaları başlatılan Samsun-Sivas(Kalın) hattının 2019’un başında hizmete açılması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nda sinyalizasyonlu olarak işletmeye açılacağı belirtilen hatta, son rötuşlar yapılıyor.

147 GEÇİTTE YAPILACAK

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 4. Bölge Müdürlüğü, Samsun-Kalın hattındaki trafik ve bilgi levhaları yapım işini açık ihale usülü ile ihale edecek. 378 kilometrelik hatta bulunan hemzemin geçitteki trafik ve bilgi levhalarının yapımı için gerçekleştirilecek ihale, 25 Aralık’ta Sivas’ta yapılacak. İhalenin ardından imzalanacak sözleşmeyle, Samsun, Amasya, Tokat ve Sivas illerinde hat üzerindeki 147 hemzemin geçitte, trafik ve bilgi levhalarının yapım işi bir hafta içerisinde başlayacak. (Haber gazetesi)

İhale İlanına Ulaşmak İçin Tıklayın


İlk yorum yapan olun

Yorumlar