TBMM Başkanı Yıldırım’dan Cezalı Köprü Geçişleri Açıklamasıtbmm baskani yildirimdan cezali kopru gecisleri aciklamasi
tbmm baskani yildirimdan cezali kopru gecisleri aciklamasi

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen ağır vasıta araç cezalarıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı’nın yeni bir düzenleme yapması gerektiğini söyledi. Yıldırım bu cezaların affedileceğini, ödeyenlere de paralarının iade edileceğini belirtti. Son aylarda üçüncü köprüden geçerek yol ve yakıt masrafı yapan araçlar ise bu masrafı yaptıklarıyla kalacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden UKOME kararına aykırı geçiş yapıp ceza yazılan araç sahiplerinden oluşan 18 kişilik heyetle Ulaştırma Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürlüğünde bir araya geldi. Basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilen toplantıda Binali Yıldırım, mağdurların sorunlarını dinledi.

“YAŞANAN BİR MAĞDURİYET VAR”

Heyetle yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulunan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden 2017-2018 yılı içerisinde geçiş yapan bazı araçların cezalı geçiş durumuna düşmesi sonucu tahakkuk eden cezalar. Küçük kamyonetler, transporterler ve buna benzer kamyon olmayan ama minibüs gibi küçük ebatlı kamyonet gibi araçlar. Bu araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsünün açılmasıyla beraber normal şartlarda uluslararası tanıma göre 2’nci sınıf, 3’üncü sınıf, 5’inci sınıf araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçme mecburiyeti geldi. Buna yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME kararı alındı. Burada 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci sınıflarda sorun yok. Sorun 2’nci sınıfa gören yani aks uzunluğu 3.20 santimetrenin üstünde çıkan küçük araçlarla ilgili. Bunlarla ilgili bir sorun var yaşanan mağduriyet var. Bu mağduriyeti yaşayan İstanbullu kardeşlerimizle beraberiz” ifadelerini kullandı. (SÖZCÜ)

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.