Üste Yol Yapılıyorsa Altına Da Metro Yapılmalıuste yol yapiliyorsa altina da metro yapilmali
uste yol yapiliyorsa altina da metro yapilmali

Başkent’te yeni yapılan bağlantı yollarının trafiği rahatlatmayacağını savunan Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, “Ankara’da insanları otomobilden vazgeçirecek geniş bir raylı sistem ağına sahip olmamız gerekiyor.

Üste yol yapılıyorsa yanına veya altına da raylı sistem yapılmalı” dedi. Ankara’da sabah ve akşam saatlerindeki trafik sorununa dikkat çeken Yılmazkaya şöyle konuştu:

ANA ARTERLER TRAFİK YÜKÜNÜ KALDIRMIYOR

“Ankara’nın ulaşımı çökmüş durumda. Kent araçlara göre planlanıyor. Bir kilometre bisiklet yolu yok, yayalara öncelik verilmiyor. Raylı sistem ağı yetersiz. Yeni açılacak şehir hastanelerine ulaşmakta sıkıntı yaşanacak. Şu anda ana arterler sabah ve akşam saatlerinde trafik yükünü kaldırmıyor. Bu daha da artacak. Yeni yapılan bağlantı yolları zorla yapılan yollar. Nüfusu belli bir noktaya gelmiş noktalara, gökdelenlerin arasından köprüler yapılmaya çalışılıyor. Planlı bir şey değil. Hastanelerin açılmasıyla Ankara trafiği felç olacak.

YOL YAPMAK-GENİŞLETMEK ÇÖZMÜYOR

İstanbul’daki trafik görüntüleri artık Ankara’da da yaşanıyor. Türkiye’de en fazla aracın olduğu il burası. Yeni yapılan yollarla beraber raylı sistem projeleri de geliştirilmeli. Üste yol yapılıyorsa yanına veya altına da raylı sistem yapılmalı. Şehir hastaneleri, Ankapark ve dev inşaatlar tamamlanınca Ankara’da bir yerden bir yere gitmek iyice çileye dönüşecek. Yollar, köprüler yapmak ve genişletmek sorunu çözmüyor. Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin önünde bile sabah ve akşam saatlerinde trafik tıkalı.

Haberim devamını okumak için TIKLAYIN

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.