Ankara-Eryaman YHT Hattında Sinyalizasyon Çalışması Ne Zaman Bitecek?Ankara’da Yenimahalle Marşandiz İstasyonu’nda 9 kişinin öldüğü 86 kişinin de yaralandığı hızlı tren faciasının yaşandığı Ankara-Eryaman hattı, kısmi sinyalizasyon çalışması tamamlanarak açılacak. Ankara Gar çıkışı ile Eryaman Gar girişlerine konulacak birer sinyal lambası ile her iki garda da yaklaşık 5’er kilometrelik mesafe sinyalle kontrol edilebilirken, elle makas değiştirme uygulaması da kaldırılacak. Çalışmanın Şubat ayı sonunda tamamlanması öngörülüyor.

Sinyalizasyon çalışmasının, hedeflenen 2 Şubat tarihine yetişmemesi nedeniyle, Ankara’da hızlı tren bir süre daha Eryaman istasyonundan hareket etmeye devam edecek. TCDD, önceki gün bu tarihi, internet sitesinden 9 Şubat olarak güncellerken, dün bu duyuruyu yayından kaldırdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri ise çalışmanın bir süre daha devam edeceğini, şubat ayı sonuna yetiştirilmesinin planlandığını söyledi.

TCDD, 1 Ocak’tan 2 Şubat’a kadar Konya ve Eskişehir seferlerinin Eryaman istasyonundan yapılacağını duyurmuştu.(Hürriyet)

Haberin devamını kaynağından okumak için tıklayınız

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.