Doğa Manzarası Eşliğinde Nostaljik Tren Yolculukları

doga manzarasi esliginde nostaljik tren yolculuklari
doga manzarasi esliginde nostaljik tren yolculuklari

Doğa manzarası eşliğinde nostaljik ve unutulmaz bir yolculuk isteyenlerin tercihi, trenle seyahat. Kars ve Van, son zamanların en popüler adresleri olarak öne çıkarken dileyenler Adana’dan İzmir’e kendi rotasını çizebilir.


Etkileyici doğa manzarası eşliğinde, seyahatini konforlu ve unutulmaz kılmak isteyenlerin son yıllarda gözdesi trenle yolculuk. Kış tatillerinin popüler rotası haline gelen Kars’a Doğu Ekspresi ile gitmek mümkün. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) anahat trenlerinden olan Doğu Ekspresi, Ankara-Kars arasında her gün işliyor. Şu günlerde kar yağışıyla beyaza bürünen Kars’a 21 Ocak’ta başlayıp 1 Şubat’ta sona erecek yarıyıl tatilinde de ilgi büyük. Öyle ki tren biletleri haftalar öncesinden tükendi. Ancak üzülmeyin pek çok seyahat acentası Doğu Ekspresi ile Kars Turu düzenliyor. Rus ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinin görülebildiği Kars’ta buz tutan Çıldır Gölü’nün üzerinde gökyüzünün yansımasıyla ortaya çıkan görsel şöleni fotoğraflayabilir, kızaklı at turuna çıkabilir, geniş pist alternatifleriyle kayak tutkunlarının cazibe merkezi Sarıkamış’ta dağ havasını içinize çekebilir, sarıçam ormanlarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Kars’a gitmişken, Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında yer alan UNESCO Dünya Miras Listesi’ne eklenen Ani Harabeleri’ni, tarihi 1153 yılına uzanan Kars Kalesi’ni, Rus Çarı 2. Nikola tarafından yaptırılan Katerina Köşkü’nü, Havariler Kilisesi olarak bilinen Kümbet Camii’yi, 1900’lerin başında Rus işgalinde kalan Boğatepe Köyü’ndeki Kars Gravyeri’nin hikâyesini öğrenmek için Peynir Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. (Milliyet)

Haberin devamını kaynağından okumak için tıklayın


İlk yorum yapan olun

Yorumlar