Bakan Turhan, Trabzon-Erzincan Demiryolu İle İlgili Konuştu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Trabzon Erzincan Demiryolu ve Zigana Tüneli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Turhan, “Planladığımız ve proje çalışmalarını yürüttüğümüz Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projemiz de devam ediyor. İnşallah onu da yapım programına alıp, bu ulaşım altyapısı ile Gümüşhane’mizi de buluşturacağız” dedi.


Bakan Turhan, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’i makamında ziyaret ederek, şehirdeki yatırım ve diğer çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Gümüşhane’nin ormanları, yaylaları, ırmakları, turistik ve tarihi yerleri ile meşhur bir il olduğunu belirten Turhan, aynı zamanda ülkenin transit karayollarının da üzerinde bulunduğu bir kavşak noktası olduğunu vurguladı.

Turhan, Gümüşhane’nin nüfus bakımından küçük ancak madenleri, kaynakları, tarihi ve turistik değerleri bakımından büyük zenginliğe sahip olduğunun altını çizdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Gümüşhane’nin ulaştırma altyapısını en iyi şekilde, en son teknolojik imkanları kullanarak yüksek standartlı yollarla donattıklarına işaret eden Turhan, şöyle konuştu:

“Gümüşhane merkezli bu yollar önemli ölçüde tamamlandı fakat kuzey açılımı Trabzon bağlantısında yapımı devam eden büyük Zigana Tüneli, yine Erzurum hattında yapımı devam eden Vauk ve Kop Tüneli, Erzincan hattında yapımı devam eden Pekün Tüneli, bunlar tamamlandığında inanıyorum ki Gümüşhane’nin ulaşımı, yaşam kalitesi, ticari ve ekonomik fırsatlar daha da artacaktır. Gümüşhane, tabii kaynaklarını ekonomiye kazandırmak için daha iyi fırsatlar yakalayacaktır. Bunun devamında yine planladığımız ve proje çalışmalarını yürüttüğümüz Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projemiz de devam ediyor. İnşallah onu da yapım programına alıp, bu ulaşım altyapısı ile Gümüşhane’mizi de buluşturacağız.”

Bakan Turhan, hükümetin sadece ulaşım altyapısıyla değil, sanayi, turizm, eğitim ve sağlık hizmetleriyle Gümüşhane’deki ihtiyaçları karşılayacak şekilde yatırımları yaparak hizmete aldığını ifade etti.

RayHaber çerez kullanmaktadır