Küçükçekmece Ulaşım Üssü Olacakkucukcekmece ulasim ussu olacak
kucukcekmece ulasim ussu olacak

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’nin gelecek dönemde ulaşım üssü olacağını ifade etti. İşte tüm detaylar…

Yeni dönem hedeflerini açıklayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’nin ulaşım üssü olacağını ifade etti. Hürriyet Gazetesi’nden Eren Aka’nın haberine göre; Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adaylığını büyük bir şans olarak ifade eden Temel Karadeniz; “Binali Yıldırım yapacağı projelerle İstanbul’un trafik sorunu çözülecek. Küçükçekmece İstanbul’un yeni ulaşım üssü oluyor. Artık her metro Küçükçekmece’den geçecek. İBB’nin projeleri ilçemiz için çok önemli. Halkalı-Üçüncü havaalanı ve Halkalı-Çatalca metro hatları ilçemizi ulaşım üssü haline getirecek ve rahatlıkla Kabataş’a kadar gidebileceğiz. Beşiktaş’tan gelen metro projesi Küçükçekmece’ye uğrayacak. Marmaray’ın uzantısı da yakında Küçükçekmece’yle buluşacak. Yalnızca İstanbul içinde değil sadece birkaç saatte Türkiye’nin önemli şehirlerine ulaşılabilecek. Bu projelerin gerçekleşmesiyle birlikte Küçükçekmece’deki ulaşım sorunu önemli ölçüde iyileşmiş hale gelecek. Küçükçekmece değerine değer katacak” ifadelerini kullandı.

İLÇEDE PLANLANAN METRO PROJELERİ İSE ŞÖYLE

Toplam 9.4 kilometre uzunluğundaki Bağcılar (Kirazlı) – Küçükçekmece (Halkalı) Metro Hattı tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşım 14 dakika gibi kısa bir sürede yapılacak. 14 kilometre uzunluğundaki Mahmutbey – Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı tamamlandığında ise iki ilçe arasındaki ulaşım 21 dakikada gerçekleşecek. 13 kilometre uzunluğundaki Ataköy – İkitelli Metro Hattı’nda toplamda 12 istasyon yer alacak. Tamamlandığında Ataköy ve İkitelli arasındaki ulaşım 19.5 dakikada sağlanacak. 21 kilometre uzunluğundaki Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü-Marmaray hattında toplamda 9 istasyon yer alacak. Tamamlandığında ise Ataköy ve İkitelli arasındaki ulaşım 19.5 dakikada yapılabilecek.

Haberin tamamını kaynağından okumak için TIKLAYIN

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.