Yanardağ Mimarlık, Uluslararası Mimari Proje Yarışmasını KazandıBolu’da faaliyet gösteren Yanardağ Mimarlık, “NapoliCall: New Service Center for the First Italian Railway” adı altında, ilk İtalyan demiryolu olan Bayard İstasyonu’nun yeniden kullanılması için düzenlenen Uluslararası Mimari Proje Yarışmasını kazandı.

Yanardağ Mimarlık, İtalya’da düzenlenen Uluslararası Mimari Proje Yarışmasına katıldı. Proje alanı, İtalya’nın Napoli kentinde bulunan Corso Giuseppe Garibaldi’de yer alıyor. İstasyon yapısı sahip olduğu yaklaşık 200 yıllık tarihi ve ilk olması nedeni ile Napoli ve İtalya için önemli bir yere sahip. Yarışma kapsamında tamamen terk edilmiş durumda olan ilk İtalyan demiryolu olan Bayard İstasyonu’nun yeniden kullanılması için çözümler araştırılıyordu. 13 Eylül 2018’de başlatılan yarışmanın sonuçları 2 Şubat Cumartesi günü açıklandı.

Sonuçlara göre Yanardağ Mimarlık, Uluslararası Mimari Proje Yarışmasını kazanarak Türkiye’nin göğsünü kabarttı.

Bolu Karaçayır Mahallesi Eflatun Sokak İDE İş Merkezi No:26’da bulunan Yanardağ Mimarlık bünyesinde profesyonel stüdyo çalışmalarına devam eden İstanbul’daki meslek hayatı boyunca Türkiye çapında önemli projelerde yer alan Mimar Ali Burak Yanardağ ve İç Mimar Burcu Semizoğlu, Bolu’lu olmalarının ve Bolu’da da mimari anlamda hizmet etmenin onlar için önemli oluşunu ifade ettiler. (Bolugündem)

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.