Yeni Hidrojen Trenler Dizel Trenlere Son Verebiliryeni hidrojen trenler dizel trenlere son verebilir
yeni hidrojen trenler dizel trenlere son verebilir

İngiltere hükümeti, Galler, Midlands ve İngiltere’nin kuzeyindeki tren hatlarını elektrikli hale getirme planlarını iptal edip, Great Western demir yolu ağını geri çekince, büyük bir tren projesi iptal edilmişti.

Yeni ortaya çıkan raporlar, hidrojenle çalışan trenlerin elektrikli trenlerin yerini aldığını söylüyor. Hidrojen trenleri, Almanya’daki bir demir yolu hattında elektrikli trenlerin yerine hizmet veriyor.

Almanya’da Hidrojen trenleri dizel ile çalışan ve havayı kirleten trenlerin yerini alınca, bazı büyük İngiliz tren şirketleri de harekete geçti. Büyük şirketler, 2022 yılına kadar kendi hidrojenli trenlerini çıkaracağını açıkladı.

İngiltere tren hattının sadece üçte biri elektrikli trenlere sahip ve İngiliz hükümeti, hava kirliliğini en aza indirmek için dizel trenlerin sayısını mümkün olduğunca azaltmak istiyor.

Bu nedenle, pistin elektriksiz kısmına geldiğinde dizel kullanmaya başlayacak iki aşamalı trenler satın almaya odaklanan hükümetin bu stratejisi, İngiltere’yi diğer Avrupa ülkelerinin arkasında bıraktı.tren

YAKIT OLARAK HİDROJEN KULLANIYOR

Yeni hidrojenli trenler, hidrojen yakıtını havadaki oksijen ile birleştirerek su ve elektrik elde ediyor. Böylece trenler kendi elektriğini kendi üretmiş oluyor. Bunu yapmak için de yakıt hücreleri kullanılıyor. Böylece hava kirliliği yaratmayan sistem, şimdiden birçok büyük şirketin dikkatini çekmiş durumda. (Ensonhaber)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.