Halkalı Gebze Marmaray Hattının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

halkali gebze marmaray hattinin acilis tarihi yine ertelendi
halkali gebze marmaray hattinin acilis tarihi yine ertelendi

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım Zeytinburnu’nda yaptığı mitinginde, “Size bir müjdem var. Biraz uzun oldu ama tam oldu. Tren hattımız Gebze’den Halkalı’ya nihayet tamamlandı, 10 Mart’ta itibaren açılıyor” demişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ise Halkalı-Gebze YHT hattının haftaya açılacağını söyledi. Hattın 2 hafta içerisinde açılması bekleniyor.

Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmasında,” Size bir müjdem var. Biraz uzun oldu ama tam oldu. Tren hattımız Gebze’den Halkalı’ya nihayet tamamlandı, 10 Mart’ta itibaren açılıyor” ifadelerini kullanmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan; ise önceki gün yaptığı açıklamada hattın gelecek haftadan itibaren hizmet vereceğini söyledi.

HALKALI- GEBZE HATTI YARIN AÇILMIYOR

Dün açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Turhan, Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul hatlarının aktif olduğunu, gelecek hafta itibarıyla Halkalı-Gebze hattının da açılacağını belirtti. Marmaray yetkililerinden Sözcü‘ye yapılan açıklamada hattın 10 Mart’ta açılmayacağı bildirildi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar