YHT’nin Düzce’den Geçmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

duzceli vatandaslardan yht icin imza kampanyasina destek
duzceli vatandaslardan yht icin imza kampanyasina destek

Yüksek Hızlı Tren’in Ankara, Gerede, Bolu, Düzce, Hendek, Sakarya, İzmit, Gebze, İstanbul istikametinden geçmesi için imza kampanyası başlatıldı.


Türkiye’nin en önemli projeleri içinde yer alan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) geçeceği rota konusunda baskılar devam ediyor. YHT’nin Eskişehir üzerinden devam ederek Bolu, Düzce gibi illerden geçmemesi tepki ile karşılanmıştı. Konu ile ilgili Düzce Üniversitesi’nde çeşitli çalıştaylar yapılarak YHT’nin Bolu ve Düzce üzerinden geçmesinin daha doğru olacağı bilimsel verilerle ifade edilmişti.

DÜZCELİLER İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Konu hakkında yeni bir adım da Düzceli vatandaşlardan geldi. Sosyal medya üzerinden YHT’nin Ankara, Gerede, Bolu, Düzce, Hendek, İzmit, Gebze, İstanbul üzerinden geçmesi için imza kampanyası başlan Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar’a vatandaşlar da destek verdi. Kampanyayı şu an 100’ün üzerinde kişi imzalarken, yeterli sayıya ulaşması halinde kampanya yetkili kişilere iletilecek. Aşağıdaki linkten ise kampanyayı imzalayabilirsiniz.(Boluekspres)

Kampanya için TIKLAYINsohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar