Sosyal Kooperatif ve Eğitim Treni Hatay’da

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü sosyal kooperatifçilik modeline ilişkin farkındalığın arttırılması, sosyal kooperatifçiliğin desteklenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla geliştirdiği proje kapsamında İstanbul’dan hareket eden “Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni” Hatay’a ulaştı. 17 Nisan Çarşamba günü İskenderun Tren Garı’nda, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, kooperatifler ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Mehteran gösterisi ile karşılandı.


Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper BOZKURT ve Hatay Vali Yardımcısı Erol ÖZKAN’ın konuşmalarından sonra İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibi ve İskenderun Belediyesi Engelsiz Yaşam Atölyesi Korosunun gösterileri gerçekleştirildi. Karşılama töreni vatandaşların trendeki stantları gezmesiyle son buldu.

Daha sonra İskenderun Teknik Üniversite’sinin ev sahipliğindeki sosyal kooperatifçilik bilgilendirme toplantısına geçildi. İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’nin konuşmalarıyla başlayan program Ticaret Uzmanı Gökçen Mert KORKMAZ, İhtiyaç Haritası temsilcisi Yağmur TAŞDEMİR ve TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sayın Hakkı ÇETİN’in sunumları ile devam etti ve ardından soru cevap bölümüyle sona erdi.

18 Nisan Perşembe günü Yayladağ Geçici Barınma Merkezi ziyaret edildi ve merkezdeki çocuklara yönelik sosyal kooperatifler temalı drama atölyesi gerçekleştirildi.

RayHaber çerez kullanmaktadır