TCDD’den İlaçlama Uyarısıtcddden ilaclama uyarisi
tcddden ilaclama uyarisi

TCDD Genel Müdürlüğünce, Konya, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir ve Balıkesir’deki demir yolu hat ve istasyonlarında, otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı bildirildi.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Konya-Afyonkarahisar-Kütahya-Denizli-Isparta-Burdur-Eskişehir-Balıkesir il ve ilçe sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 29 nisan -16 mayıs 2019 tarihleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Konya-Afyonkarahisar-Kütahya-Denizli-Isparta-Burdur-Eskişehir-Balıkesir il ve ilçe sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 29 Nisan -16 Mayıs 2019 tarihleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

İlaçlama Programı:
29.04.2019 tarihinde Konya il sınırları içerisindeki Konya-Akşehir arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

30.04.2019 tarihinde Konya ve Afyonkarahisar il sınırları içerisindeki Akşehir-Afyon Ali Çetinkaya arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

02.05.2019 tarihinde Afyonkarahisar ve Kütahya il sınırları içerisindeki Afyon Ali Çetinkaya-Dumlupınar arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

03.05.2019 tarihinde Afyonkarahisar il sınırları içerisindeki Afyon Ali Çetinkaya-Dinar arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

06.05.2019 tarihinde Afyonkarahisar ve Denizli il sınırları içerisindeki Dinar-Kaklık arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

07.05.2019 tarihinde Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur il sınırları içerisindeki Dinar-Gümüşgün-Burdur arası hat kesimleri ve istasyon sahaları.

08-05.2019 tarihinde Isparta il sınırları içerisindeki Gümüşgün, Bozanönü-Isparta arası hat kesimi ve Göltaş, Bozanönü İstasyon ve Isparta Garı sahaları.

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.