Vatandaşlar Halkalı’ya Ek Ekpres Tren Seferleri İstiyorVatandaslar Halkaliya Ek Ekpres Tren Seferleri istiyor
Vatandaslar Halkaliya Ek Ekpres Tren Seferleri istiyor

Gebze-Halkalı Trenleri 42 duraktan oluşan seferlerini yaklaşık 1 saat 55 dakika da tamamlıyor. Bu sürenin uzunluğu ve durakların fazlalığından yakınan vatandaşlar, hızlı ulaşım için Ekspres seferler istedi.

12 Mart’ta seferlere başlayan Marmaray Gebze-Halkalı Hattı’na vatandaşlar, daha hızlı ulaşım için ek Ekpres tren seferlerinin başlatılmasını talep etti. Hattı kullanan vatandaşlar Anadolu yakasındaki durak sayısının fazla olmasının yapılan seyahatlerin süresinin uzamasından şikayetçi. Çok sayıda vatandaş CİMER’e başvurarak hatta ekspres tren eklenmesini istedi. Yaklaşık 1 saat 55 dakika da sefer süresini tamamlayan Marmaray trenleri 42 durak da yolcu sirkülasyonu sağlıyor. Vatandaşlar, Gebze, Tuzla, Pendik, Maltepe, Söğütlüçeşme, Sirkeci, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece ve halkalı gibi merkezlerde duracak hızlı tren için Cimer’e başvurularda bulundu.

ANADOLU YAKASI’NDA 28 DURAK VAR

Anadolu yakasındaki durak sayılarının fazla olduğunu belirten vatandaşlardan seyahat süresini kısaltacak çok önemli talepler gelmeye başladı. Bu çerçevede Gebze-Halkalı tren hattında seyahat sürelerini kısaltabilecek olan ‘Ekspres Seyahat’ uygulaması talep edildi. Ekspres trenle beraber belirli saat aralığında yolcuların ana duraklardan alınması olarak biliniyor. Marmaray hattında Avrupa Yakası’nda 14 durak, Anadolu Yakasında ise 28 durak bulunuyor. Marmaray halihazırda Söğütlüçeşme ile Yenikapı arasında ikinci bir hat ile iki yaka arasında ekspress tren hizmeti veriyor.

ADA EKPRESİ UZATILIR MI?

Öte yandan gözlerin çevrildiği bir diğer sefer ise Adapazarı Ekspresi. Daha önce Haydarpaşa-Adapazarı arasında ulaşım sağlayan Ada Ekspresi, Marmaray’ın açılmasıyla beraber Pendik-Adapazarı hattında sefer sağlıyor. Pendik ve Gebze istasyonlarında Marmaray ile entegre olan Ada Ekspresi, seferlerini 1 saat 50 dakikada tamamlıyor. Bu hattın Halkalı’ya kadar uzatılıp uzatılamayacağı merak ediliyor. (Hedefgazetesi)

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.