TCDD 7. Bölgede Makinistler İhmal Kurbanı

makinistler ihmal kurbani
makinistler ihmal kurbani

TCDD Afyonkarahisar Araç Bakım Servis Müdürlüğü ile bünyesine bağlı Tavşanlı, Burdur ve Kütahya Lokomotif Vagon Araç Bakım şefliklerinde çoğu makinist olarak görev yapan 220 personel bir yetkilinin ihmali yüzünden Genel Müdürlüğün tüm bölgelerde görev yapan makinistlere dağıtılan tabletlerden alamadılar.

Ülkemizde son yıllarda üst üste yaşanan tren kazaları sonrasında kazaları azaltmak için harekete geçen TCDD Genel Müdürlüğü Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tren seferlerinin emniyetli bir şekilde yapılması ve tren bilgilerinin kayıtlarının KKY sisteminde canlı ve düzenli kalabilmesi için tren personeli ve sabit persanelin kullanabilmesi için bölge müdürlüklerine bağlı Araç Bakım Servisi Müdürlüklerine yazı yazarak talepleri topladı. Toplanan talepler doğrultusunda tabletleri alarak makinistlere dağıttı.

TALEP ETMEDİLER
İddilara göre TCDD Afyonkarahisar Araç Bakım Servis Müdürlüğü Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğünün göndermiş olduğu talep yazısına cevap vermeyerek, Afyonkarahisar merkeze bağlı olan Tavşanlı, Burdur ve Kütahya ili Vagon Araç Bakım Şefliklerinde görev yapan yaklaşık 220 personel diğer bölgelerde görev yapan makinistlere dağıtılan tablet bilgisayarlardan almalarına engel oldular. Makinistler başka bölgelerde görev yapan arkadaşlarının tablet bilgisayarlarına kavuştuklarını öğrendikten sonra sorunu bağlı oldukları Demiryol-İş Sendikası yöneticilerine aktardılar.

SİYASİLERİ BİLGİLENDİRDİK
Konuyla ilgili olarak ODAK’ın sorularını cevaplandıran Demiryol-İş Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Uslu , “Sendikamızın girişimi sonrasında TCDD 7. Bölge Müdürümüz Adem Sivri’nin girişimleri sonucunca 220 makinist arkadaşımıza tablet verilmesi hususunda talep yazısını Trafik ve İstasyon Yönetimi Daire Başkanlığına gönderdi. Ayrıca sorunu geçtiğimiz aylarda yapmış olduğumuz genel kurulumuzda ifade ettim. Kongremize katılan siyasilerde buna şahit oldular. Makinist arkadaşlarımızın bir an önce tabletlerine kavuşmalarını bekliyoruz” dedi. (ODAK/Ahmet Sarlık)

Günceleme: 23/05/2019 12:50

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar