Türkiye’nin İlk Gar Kütüphanesi Konya’da Açılıyor!

turkiyenin ilk gar kutuphanesi konyada aciliyor
turkiyenin ilk gar kutuphanesi konyada aciliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya’da Gar Evi’ni kütüphaneye çevirdi. Resmi açılışı yapıldıktan sonra gar kütüphanelerinin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tren yolculuğunu sevenler için yeni bir çalışma başlatılıyor. Bakanlık, ülke genelinde yüksek hızlı tren güzergahlarında gar kütüphanelerini devreye sokacak. Buna göre, Konya’da ilk adım atıldı. Milliyet Gazetesi‘nden Aykut Yılmaz’ın haberine göre; Konya Büyükşehir Belediyesi’nce restore edilen 9 numaralı Gar Evi’ni kütüphaneye çeviren bakanlık, tren yolculuğu esnasında vatandaşları kitapla buluşturmak için gün sayıyor.

Ülke genelinde yaygınlaşacak

Yüksek hızlı tren güzergâhında vatandaşların yolculuk yaptığı sırasında ve sonrasında ödünç aldıkları kitapları okumaları için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk gar kütüphanesinden meydana gelen bakanlık, Konya’daki tarihi Gar Evi’ni Ramazan Bayramının ardından kitapseverleri bir araya getirecek. Konya’daki gardan kitap olan bir vatandaş, kitabı bakanlığa bağlı kütüphanelere teslim edebilecek. Bakanlık, gar kütüphanelerini ülke genelinde de yaygınlaştıracak.

Haberin devamını kaynağından okumak için tıklayın

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.