İETT Otobüslerinde Unutulan Eşyalar Açık Artırmaya Çıkarılıyor

iett otobuslerinde unutulan esyalar acik artirmaya cikariliyor
iett otobuslerinde unutulan esyalar acik artirmaya cikariliyor

Yolcular tarafından İETT otobüslerinde unutulan eşyalar 2 Temmuz 2019 Salı günü açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılacak.

İETT otobüslerinde eşyalar 2 Temmuz 2019 Salı günü saat 09.00-12.00 saatleri arasında, Karaköy Gar Binasında yapılacak açık artırma ile satışa çıkarılacak. İETT otobüsleri, duraklar, metro, tramvay, metrobüs araçları ve istasyonlarında unutulan ve yetkililere teslim edilen tüm bulunmuş eşyalar kayıt altına alınarak İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bulunmuş Eşya Yönergesi doğrultusunda depolama, sahibine teslim etme, imha, hibe ve açık artırma yöntemi ile satış işlemleri gerçekleştiriliyor.

Sahibine teslim edilemeyen, sahibi çıkmamış ve muhafaza süreleri dolmuş tüm bulunmuş eşyalar ayrıştırılıyor; kullanılmamış olan giyim eşyası, çanta, kitap, kırtasiye malzemesi ve manifatura vb. eşyalar Türk Kızılayına bağışlanıyor. Sahibine teslim edilemeyen elektronik ve elektrikli eşyalar bekleme süreleri dolduktan sonra ihale komisyonu nezaretinde tüm teknik değerlendirmeleri yapıldıktan sonra açık arttırma ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Yolcu eşyasını bulmak için ne yapmalı?
Otobüs, metrobüs, metro, tramvay, durak ve istasyonlarında, unuttuğunuz ve kaybettiğinizi düşündüğünüz eşyalarınız için aynı gün hattın bağlı olduğu işletme amirliğine gidebilir veya ALO153 ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer günlerde ise www.iett.istanbul adresinde bulunan kayıp eşya formunu doldurabilir ya da bizzat İETT’ye gelerek kaybettiğiniz eşyalara ulaşabilirsiniz.

BULUNMUŞ EŞYA MÜZAYEDESİ
Tarih: 2 Temmuz 2019 (Salı)
Saat: 09:00 – 12:00
Yer: İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü
Karaköy Gar Binası (Tünel’in Karaköy Girişi)

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.