TCDD’den İlaçlama Uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü, Adana, Mersin, Osmaniye, Konya, Karaman, Niğde, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay il sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında 18-28 Haziran 2019 tarihleri arasında ilaçlama yapılacağını bildirdi.


İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları, arıcıların demiryolu çevresinden arılarını uzaklaştırmaları önemle duyurulur.

İlaçlama Programı:
18-19-20 Haziran 2019 tarihlerinde; Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş il sınırları içerisindeki Adana-Toprakkale-Fevzipaşa-İslahiye-Fevzipaşa-Başpınar, Başpınar- Köprüağzı- Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş-Köprüağzı- Fevzipaşa- Adana arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

21-22-23-24-25 Haziran 2019 tarihlerinde; Adana, Mersin, Niğde, Konya ve Karaman il sınırları içerisindeki Adana-Yenice-Ulukışla–Karaman-Konya/Konya-Karaman- Ulukışla-Adana arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

26-27-28 Haziran 2019 tarihlerinde; Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay il sınırları içerisindeki Adana-Mersin-Adana, Adana-İskenderun-Adana arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

RayHaber çerez kullanmaktadır