Ankara YHT Garı Emanet Dolapları ve Otopark Ücretleri

ankara yht gari emanet dolaplari
ankara yht gari emanet dolaplari

Ankara YHT Garı’na nasıl gidilir? Otopark ücreti ne kadar? Emanet dolapları var mı ücretleri ne kadar? Garda otel var mı? Soruların cevapları haberimizde…

Ankara YHT garı hızlı trenlerin ana merkez kalkış noktası olarak hizmet vermektedir. Gar bölge olarak Altındağ ilçesine bağlı Ulus ismi verilen popüler bir yerde kuruludur. Ulus özellikle Sıhhiye olmak üzere Kızılay gibi insanların sürekli gittiği yerlere oldukça yakındır. Başkent’in merkezi niteliğindeki bu alanlardan ilin bütün ilçelerine ulaşım imkanı vardır. Ankara tren garına ulaşım için metro ve Ankaray başta olmak üzere ego otobüsleri de tercih edilebilir.

Gençlik parkı çevresinde bir çok otobüs durağı bulunmakta ve bu durakların üzerinde hangi otobüslerin duracağı yazmaktadır. Ayrıca durak yakınındaki ekrandan yaklaşan otobüsleri görebilirsiniz. Yeni inşa edilen YHT garı içerisinde otel ve çeşitli tesisler bulunmaktadır. Genellikle gar için kısaltma olan ATG (Ankara Tren Garı) ifadesi kullanılmaktadır. Gar içerisinde ATG Avm ismiyle alış veriş merkezi bulunuyor. Ankara YHT garı otopark ücretleri 0-1 saat: 5 TL 1-2 saat: 8 TL 2-4 saat: 10 TL şeklinde sıralanmaktadır. Otopark ücret tarifesi bilgilerini yazımızın devamından bulabilirsiniz. İlk 30 dakikalık sürede Ankara YHT otoparı ücretsizdir. Gar binasının -1 ve 1. Katlarında emanet eşya dolapları bulunmaktadır.

ankara yht otopark
ankara yht otopark
ankara yht emanet
ankara yht emanet

ATG içinde Mescit bölümü bulunuyor. Mescit için -1 numaralı kata giderek tabelaları takip etmelisiniz. Engelliler için dizayn edilen bölümler bu vatandaşlarımızın rahatlıkla gar bölümlerini kullanabilmesini sağlıyor. Gar bünyesinde ünlü markaların yiyecek ve içecek servisleri yer almaktadır. Fastfood bölümünde; Bay Döner İskender, Burger King, Kasap Döner, Mangalköy, Popeyes ve Usta Dönerci bulunuyor. Cafe bölümünde içecek ve tatlı servisleriyle şu markalar yer almaktadır; Caffe Nero, Çaycı, Fokur Cafe, Mado ve Starbucks hizmetinizdedir. Bilet gişesi 1. Katta bu alana gelerek bilet alabilir seferleri görevlilere sorabilirsiniz. 1. 2. Ve 3. Katta 2 şer adet teras bölümü bulunuyor ve bu alanlarda sigara içilmesi için özel alanlar oluşturulmuş. -3 ve -2 numaralı katlar otopark olarak tasarlanmıştır.

ATG ofisler bölümü 0 numaralı katta yer almaktadır. Otopark katları hariç her katta WC (Tuvalet) vardır. Giriş katında Denizbank şubesi değerli müşterileri için açılmıştır. Yine giriş katında diğer bankalara ait atmler bulunmaktadır bu alana gelerek bankacılık işlerinizi halledebilirsiniz. Ankara YHT garı bünyesindeki banka ATM’leri: Deniz Bank ATM, Garanti Bankası ATM, Ing Bank ATM, Türkiye İş Bankası ATM, Vakıfbank ATM, Ziraat Bankası ATM. Eryaman’dan Ankara YHT bölgesine ulaşım için 542 numaralı Eryaman – Sezenler otobüsünü kullanabilirsiniz. Son bir hatırlatma yapmak gerekiyor; Yüksek hızlı trenler Eryaman optimum arkasında yer alan tren garında durmaktadır. Bu noktadan trenlere binebilirsiniz. (Eryaman)

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.